Articles by: Agron Brataj

Horoskopi për ditën e sotme, 24 shtator 2020

Horoskopi për ditën e sotme, 24 shtator 2020

Dashi Ka shumë rrugë që mund të ndiqni, por mos e humbisni kohën duke u[Read More…]

Dëshmia e rrallë e ish-ballistit: E vërteta e vrasjes së Ali Demit në tavanin e shtëpisë në fshatin Kaninë

Dëshmia e rrallë e ish-ballistit: E vërteta e vrasjes së Ali Demit në tavanin e shtëpisë në fshatin Kaninë

Publikohet historinë e panjohur të familjes Roshi nga fshati Golem i Gjirokastrës,  ku disa nga[Read More…]

Enveri – na mësoi ta duam me zor Shqipërinë!

Enveri – na mësoi ta duam me zor Shqipërinë!

Nga Genta Kaloci Enveri – na mësoi ta duam me zor Shqipërinë! (Ideja e marrë[Read More…]

Tetraplegjiku pret karrocën, reagon Dogana Vlorës nuk është kompetencë e jona zerimi i TVSH 

Tetraplegjiku pret karrocën, reagon Dogana Vlorës nuk është kompetencë e jona zerimi i TVSH 

  Dogana e Vlorës ka ndjekur me shumë interes, shqetësimin e qytetarit Resmi Binaj. I[Read More…]

Arrest shtëpie për gjyqtaren, avokatët: S’ka prova. Vendimi është marrë jashtë Gjykatës

Arrest shtëpie për gjyqtaren, avokatët: S’ka prova. Vendimi është marrë jashtë Gjykatës

Avokatët e 5 të arrestuarve për korrupsionin në Gjykatën e Apelit të Korçë e kanë[Read More…]

Tension në raportet mes Turqisë dhe shtatë vendeve të BE

Tension në raportet mes Turqisë dhe shtatë vendeve të BE

Tensionet në Detin Mesdhe për gërmimet për gazi po vazhdojnë. Franca dhe gjashtë vende të[Read More…]

Shpopullimi/ Meta: Situata është më dëshpëruese se në vitet ’90, duhet reagim i menjëhershëm, ndryshe…!

Shpopullimi/ Meta: Situata është më dëshpëruese se në vitet ’90, duhet reagim i menjëhershëm, ndryshe…!

Presidenti Ilir Meta jep alarmin, teksa shkruan në ‘Facebook’ se situata në vend është më dëshpëruese[Read More…]

Kryemadhi me të rinjtë në Fier: E bindur se maturantët më 25 prill votojnë kundër qeverisë, Rama dhe Shahini shkatërruan arsimin

Kryemadhi me të rinjtë në Fier: E bindur se maturantët më 25 prill votojnë kundër qeverisë, Rama dhe Shahini shkatërruan arsimin

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është ndalur në Fier ku ka takuar të rinjtë eq[Read More…]

Rikthimi i Ilir Beqajt si drejtues politik ndez polemikat në Shkodër. Qytetarët mosbesues: S’bëri gjë në shëndetësi, nuk presim të bëjë gjë as për ne

Rikthimi i Ilir Beqajt si drejtues politik ndez polemikat në Shkodër. Qytetarët mosbesues: S’bëri gjë në shëndetësi, nuk presim të bëjë gjë as për ne

Kryeministri Edi Rama i besoi drejtimin politik të PS në Shkodër, duke e rikthyer Ilir[Read More…]

FOTO/ Bota kujton 11 shtatorin 2001, 19 vjet nga tragjedia që tronditi SHBA-të

FOTO/ Bota kujton 11 shtatorin 2001, 19 vjet nga tragjedia që tronditi SHBA-të

NJU JORK  Kanë kaluar 19 vjet që nga sulmet e datës 11 shtator 2001, kohë[Read More…]