Articles by: albtimes

Ekzekutohet ish-zyrtari i lartë kinez/ ‘Përvetësoi qindra milionë dollarë nga korrupsioni

Ekzekutohet ish-zyrtari i lartë kinez/ ‘Përvetësoi qindra milionë dollarë nga korrupsioni

Ishte një nga zyrtarët më të lartë dhe fuqishëm kinez, Lai Xiamin, kreu i China[Read More…]

U zbuluan rastet e para me Covid-19/ Ekipi i OBSH-së viziton tregun në Vuhan

U zbuluan rastet e para me Covid-19/ Ekipi i OBSH-së viziton tregun në Vuhan

Ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) që po hetojnë origjinën e koronavirusit, kanë vizituar[Read More…]

Kina prezanton trenin me shpejtësi 620 km/orë

Kina prezanton trenin me shpejtësi 620 km/orë

Kina ka zbuluar prototipin e një tren të ri që është i aftë të arrijë[Read More…]

Lançohen satelitët për të studiuar ambientin elektromagnetik në orbitë

Lançohen satelitët për të studiuar ambientin elektromagnetik në orbitë

Grupi i dytë i satelitëve kinezë Yaogan-31 u nis në orbitë nga Qendra e Lançimit[Read More…]

“Kontrata e Messi që fundosi Barcelonën”, zbulohen shifrat e çmendura, ja sa fitoi “Pleshti” nga rinovimi i fundit

“Kontrata e Messi që fundosi Barcelonën”, zbulohen shifrat e çmendura, ja sa fitoi “Pleshti” nga rinovimi i fundit

Më shumë se 500 milion euro për katër vjet. “El Mundo” ka publikuar kontratën dhe[Read More…]

Paralajmërimi i ri: Rreth 200 mijë amerikanë mund të vdesin deri më 1 maj. Fauci: Ky virus do të vazhdojë të evoluojë dhe të shndërrohet

Paralajmërimi i ri: Rreth 200 mijë amerikanë mund të vdesin deri më 1 maj. Fauci: Ky virus do të vazhdojë të evoluojë dhe të shndërrohet

Një paralajmërim i ri nga ekipi i parashikimit pandemik i Universitetit të Uashingtonit është i[Read More…]

Trafik droge nga Shqipëria në Itali, 18 të arrestuar. Karabinierët aksion edhe në Udine. Ja kush e zbuloi rrjetin kriminal

Trafik droge nga Shqipëria në Itali, 18 të arrestuar. Karabinierët aksion edhe në Udine. Ja kush e zbuloi rrjetin kriminal

Karabinierët në Potenza, në bashkëpunim me autoritetet vendore italiane të provincës së Materas, kanë kryer[Read More…]

Ronaldo për Messin: Gjithmonë kemi kaluar mirë bashkë, nuk e shoh si rival

Ronaldo për Messin: Gjithmonë kemi kaluar mirë bashkë, nuk e shoh si rival

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo ka zbuluar raportin që ka me sulmuesin e Barcelonës, Lionel[Read More…]

Veliaj: Jemi për çdo opsion për të garantuar votën e emigrantëve

Veliaj: Jemi për çdo opsion për të garantuar votën e emigrantëve

“PS do të vazhdojë të promovojë të drejtat dhe votën e emigrantëve”. Kështu u shpreh[Read More…]

Tensionohet situata tek Ministria e Brendshme, protestuesit përplasen me policët

Tensionohet situata tek Ministria e Brendshme, protestuesit përplasen me policët

TIRANA Situata para Ministrisë së Brendshme është tensionuar teksa protuestuesit janë përplasur edhe me efektivët[Read More…]