Articles by: Jerola Ziaj

Hotele, dyqane, media italiane: Shqiptarët po blejnë gjysmën e Venecias

Hotele, dyqane, media italiane: Shqiptarët po blejnë gjysmën e Venecias

“Shqiptarët po tentojnë të blejnë gjysmën e Venecias”. Ky është alarmi i dhënë nga media[Read More…]

Simptoma më e besueshme për të kuptuar nëse jeni infektuar me koronavirus

Simptoma më e besueshme për të kuptuar nëse jeni infektuar me koronavirus

Që nga nisja e pandemisë së koronavirusit, një nga aspektet thelbësore për të kuptuar nëse[Read More…]

“Turneu i shpresës”,  bota nuk vuan vetëm prej COVID-19! Liderat boterorë thirrje për reflektim dhe reagim

“Turneu i shpresës”, bota nuk vuan vetëm prej COVID-19! Liderat boterorë thirrje për reflektim dhe reagim

Federata Universale e Paqes ka mbajtur për herë 2 turin e shpresës. Në takimin Online[Read More…]

Dy tërmete të forta goditën vendin, çfarë ndodhi mbrëmë pas mesnatës në Shqipëri

Dy tërmete të forta goditën vendin, çfarë ndodhi mbrëmë pas mesnatës në Shqipëri

Dy tërmete të njëpasnjëshme goditën vendin tonë mbrëmjen e kaluar. I pari u ndje rreth[Read More…]

Rritja e pagës minimale deri në 30 mijë lekë, Shoqatat e biznesit kundër ndryshimeve: Shton barrën fiskale, sipërmarrja kërkon mbështetje

Rritja e pagës minimale deri në 30 mijë lekë, Shoqatat e biznesit kundër ndryshimeve: Shton barrën fiskale, sipërmarrja kërkon mbështetje

Nga 1 janari i 2019 paga minimale në shkallë vendi u rrit nga 24,000 në[Read More…]

Të izoluar në shtëpi nga pandemia, sa milionë ‘kursyen’ shqiptarët gjatë karantinës nga baret e restorantet

Të izoluar në shtëpi nga pandemia, sa milionë ‘kursyen’ shqiptarët gjatë karantinës nga baret e restorantet

Baret e restorantet ishin të mbyllura për gati tre muaj, nga mesi i marsit deri[Read More…]

Mos e lini çadrën në shtëpi, rikthehen vranësirat dhe reshjet e shiut në vend

Mos e lini çadrën në shtëpi, rikthehen vranësirat dhe reshjet e shiut në vend

Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot kryesisht të qëndrueshëm[Read More…]

Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur, humanist dhe kontribues në çështjen kombëtare

Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur, humanist dhe kontribues në çështjen kombëtare

Internisti dhe Nefrologu nga komuna e Vitisë, Feti Hetemi, i inféktuar me COVID-19, ka ndërruar[Read More…]

Mallkoi votuesit e premtoi bordello e legalizim hashashi, ndërron jetë Hazbi Kasaj, ish-kandidati për kryebashkiak në Këlcyrë

Mallkoi votuesit e premtoi bordello e legalizim hashashi, ndërron jetë Hazbi Kasaj, ish-kandidati për kryebashkiak në Këlcyrë

Ish- kandidati për kryebashkiak në Këlcyrë, Hazbi Kasaj ka ndërruar jetë ditën e sotme. Ai[Read More…]

Horoskopi 11 gusht, beqarët nuk do i shpëtojnë dashurisë me shikim të parë

Horoskopi 11 gusht, beqarët nuk do i shpëtojnë dashurisë me shikim të parë

Dashi Për të dashuruarit priten kontradikta të mëdha. Gjendja e financave do të vijë duke[Read More…]