Articles by: Jerola Ziaj

Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur, humanist dhe kontribues në çështjen kombëtare

Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur, humanist dhe kontribues në çështjen kombëtare

Internisti dhe Nefrologu nga komuna e Vitisë, Feti Hetemi, i inféktuar me COVID-19, ka ndërruar[Read More…]

Mallkoi votuesit e premtoi bordello e legalizim hashashi, ndërron jetë Hazbi Kasaj, ish-kandidati për kryebashkiak në Këlcyrë

Mallkoi votuesit e premtoi bordello e legalizim hashashi, ndërron jetë Hazbi Kasaj, ish-kandidati për kryebashkiak në Këlcyrë

Ish- kandidati për kryebashkiak në Këlcyrë, Hazbi Kasaj ka ndërruar jetë ditën e sotme. Ai[Read More…]

Horoskopi 11 gusht, beqarët nuk do i shpëtojnë dashurisë me shikim të parë

Horoskopi 11 gusht, beqarët nuk do i shpëtojnë dashurisë me shikim të parë

Dashi Për të dashuruarit priten kontradikta të mëdha. Gjendja e financave do të vijë duke[Read More…]

OBSH: Shqipëria duhet të bëjë inventarin e mjekëve dhe infermierëve

OBSH: Shqipëria duhet të bëjë inventarin e mjekëve dhe infermierëve

Organizata Botërore e Shëndetësisë vlerëson se Shqipëria nuk ka ende një strategji të burimeve njerëzore[Read More…]

Vladimir Putin jep lajmin e bujshëm: Vaksina jonë është gati

Vladimir Putin jep lajmin e bujshëm: Vaksina jonë është gati

Presidenti rus Vladimit Putin njofton se vaksina e prodhuar nga shkencëtarët në shtetin që ai[Read More…]

Dezinfektoni mirë, por kurrë mos përzieni këtë përbërës nëse nuk doni shpërthime dhe rrezik për shëndetin

Dezinfektoni mirë, por kurrë mos përzieni këtë përbërës nëse nuk doni shpërthime dhe rrezik për shëndetin

Ekziston një keqkuptim i zakonshëm: Ai është që ju do të merrni rezultate më të[Read More…]

Kalo: Covid ”gjallon” ende vrullshëm mes nesh, përkujdesi ndaj vetes, domosdoshmëri

Kalo: Covid ”gjallon” ende vrullshëm mes nesh, përkujdesi ndaj vetes, domosdoshmëri

Mjeku infeksionit Tritan Kalo, vijon të bëjë apel qytetarëve që të jenë sa më të[Read More…]

Pas Kakavijës, bie sistemi edhe në Kapshticë. Çfarë po ndodh me kufijtë, kushtet që duhet të plotësojnë të huajt për të hyrë në Shqipëri

Pas Kakavijës, bie sistemi edhe në Kapshticë. Çfarë po ndodh me kufijtë, kushtet që duhet të plotësojnë të huajt për të hyrë në Shqipëri

Sistemi i aplikacionit ka rënë edhe në pikën kufitare të Kapshticës nga pala greke. Për[Read More…]

SHPËRTHIM I FUQISHËM në fabrikën e Kurum në Elbasan, 7 të plagosur në gjendje të rëndë!

SHPËRTHIM I FUQISHËM në fabrikën e Kurum në Elbasan, 7 të plagosur në gjendje të rëndë!

Një shpërthim raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në zonën e ish-kombinatit metalurgjik[Read More…]

Shkatërrohet organizata shqiptare e drogës në Itali, në pranga 20 persona, grupi sillte sasi të mëdha kokaine nga Kolumbia, mes të arrestuarve edhe minorenë

Shkatërrohet organizata shqiptare e drogës në Itali, në pranga 20 persona, grupi sillte sasi të mëdha kokaine nga Kolumbia, mes të arrestuarve edhe minorenë

Në orët e para të mëngjesit autoritetet italianë në bashkëpunim me ato shqiptare kanë finalizuar[Read More…]