Bindja demokratike partia me e re ne politiken Shqipetare, po perse u vendose te krijohej nje parti e re, cfare eshte bindja demokratike cfare perfaqeson ajo? Arsyeja pse ka dale jashte rradheve te partise demokratike? Perdorimi i politikes per interesa personal? platforma e shtrembet qe po perdorin te gjitha pertite politike? A ka ardhur koha te krijohet nje parti e re fryme e re qe do qeverisi Shqiperine drejte rruges europiane? Zgjedhjet e 30 qershorit, protestat e opozites, trazirat ne KZaz e vendit ? etj keto dhe disa tema te tjera me te nxehta te politikes kanw qene ne qender te diskutimit te kandidates per kryetare bashkie per vloren Valbona Mezini, e ftuar ne nje prej emisioneve televizive  sebashku me kasem mahmutin i cili eshte kryesuesi i listes se keshillit bashkiak per bashkine vlore.Por kush eshte Valbona Mezini? cfare perfaqeson ajo ?

Ne diskutimin e saj Mezini preku disa nga problematikat e Vlores, perqindja e larte e kriminalitetit, mosfunksionimi sic duhet i bashkise vlore, problemet ne infrastrukture, mungesa e ujit te pijshem, problemet ne njesit administrative te qytetit etj, ishin keto disa nga vetem problematikat qe i  shqetesojne qytetaret, te cilat mezini i ka prekur cdo dite ne takimet qe ka zhvilluar me ta.

Kasem Mahmuti kryesuesi i keshillit bashkiak per bashkine e vlores nga rradhet e bindjes demokratike i cili ne fjalen e tij preku disa nga Mangesite e kryetarit Lelit duke permendur dhe disa prej projekteve te gabuara te cilat leli po shfrytezon fondit publik per ti zhvilluar ato gjate fushates se tij elektorale.

Ne perfundim Mezini ka shfaqur dhe platformen e saj per qeverisjen e bashkise se Vlores, kriteret kryesore qe do te kete, strategjia qe do te ndjeki, investimet e para qe do te beje ne qytet, kundrejt do te jete vemendja e Mezinit ne raste fitoreteje etj.


Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*