Shendeti

Binjaket e lidhura i nënshtrohen operacionit që zgjati 50 orë

Binjaket e lidhura i nënshtrohen operacionit që zgjati 50 orë

Binjaket Safa dhe Marëa Ullah i janë nënshtruar një operacioni që zgjati 50 orë në[Read More…]

8 ushqimet që duhen shmangur pas moshës 40 vjeçare

8 ushqimet që duhen shmangur pas moshës 40 vjeçare

Ndjekja e një diete të shëndetshme është e rëndësishme në çdo moshë. Megjithatë, pas moshës[Read More…]

Historia që “çmendi” rrjetin/ Gruaja luftoi kancerin me lëng karrote

Historia që “çmendi” rrjetin/ Gruaja luftoi kancerin me lëng karrote

Një histori po përhapet me shpejtësi në rrjetet sociale dhe flet për një grua që[Read More…]

Ecja në rërë një mrekulli që i bëjmë shëndetit tonë

Ecja në rërë një mrekulli që i bëjmë shëndetit tonë

Përveç që merrni ngjyrë, laheni, relaksoheni dhe luani në plazhe, aty ju mund të bëni[Read More…]

Mund ta keni problem, por këto janë 6 arsyet e thjeshta pse duhet të flini zhveshur gjatë natës

Mund ta keni problem, por këto janë 6 arsyet e thjeshta pse duhet të flini zhveshur gjatë natës

Nëse edhe ajri i kondicionuar nuk ju bën punë në shtëpi, në këto ditë të[Read More…]

Akreditohet Spitali Rajonal i Vlorës, procesi vijon për të gjithë spitalet

Akreditohet Spitali Rajonal i Vlorës, procesi vijon për të gjithë spitalet

Spitali Rajonal i Vlorës ka marrë akreditimin si institucion shëndetësor. Spitali dhe Poliklinika e Vlorës[Read More…]

Konsumimi i pijeve energjike përbën rrezik për jetën, ja çfarë i shkakton trupit

Konsumimi i pijeve energjike përbën rrezik për jetën, ja çfarë i shkakton trupit

Çdo person që i pëlqen shumë pijet energjike duhet të mësojë ti reduktojë pasi shkaktojnë[Read More…]

Rreziqet nga infeksionet seksuale

Rreziqet nga infeksionet seksuale

Numri i të prekurve nga sifilizi në Shqipëri mbetet ende shumë i lartë. Trendi i[Read More…]

RECETE GATIMI E FILETOS SE VICIT NGA SHEFE E KUZHINES ENILA MYFTARAJ

RECETE GATIMI E FILETOS SE VICIT NGA SHEFE E KUZHINES ENILA MYFTARAJ

        Restorant UJVARA në Borsh, vjen më pranë shijeve tuaja me receten[Read More…]

Zbuloi mekanizmin që mund të bëjë që kanceri të vdes nga uria

Zbuloi mekanizmin që mund të bëjë që kanceri të vdes nga uria

Një grup studiues të koordinuar nga Saverio Minucci, drejtor i programit të ri tëkerkimit në [Read More…]