Sport

epa07538815 Donny van de Beek of Ajax Amsterdam (C) scores the 1-0 lead during the UEFA Champions League semi-final first leg soccer match between Tottenham Hotspur and Ajax Amsterdam at the Tottenham Hotspur Stadium in London, Britain, 30 April 2019.  EPA/WILL OLIVER

Liga e Kampioneve: Tottenham-Ajax 0-1, vendos van de Beek.

Nga Agron Brataj Ajax mundi Tottenhamin 1-0 në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës[Read More…]

LAJM I HIDHUR PËR FUTBOLLIN, VDES NË AKSIDENT SULMUESI 28-VJEÇAR

LAJM I HIDHUR PËR FUTBOLLIN, VDES NË AKSIDENT SULMUESI 28-VJEÇAR

Një lajm i hidhur trondit botën e futbollit. Futbollisti çek i Alanyaspor, Josef Sural ka[Read More…]

Milan, tani takimi me Leonardo dhe Maldini vendos fatin e Gattusos.

Milan, tani takimi me Leonardo dhe Maldini vendos fatin e Gattusos.

Asnjë ndryshim, të paktën për momentin. Sipas asaj që është mësuar nga Calciomercato.com, Gennaro Gattuso[Read More…]

trajnerit i Juventusi ishte protagonist i një beteje të ashpër verbale me Daniele Adanin.

trajnerit i Juventusi ishte protagonist i një beteje të ashpër verbale me Daniele Adanin.

Max Allegri është  parë  shumë i nervozuar  gjatë bisedes  që pati  në  studio për  analizen [Read More…]

Pogba-Real Madrid, ekziston marrëveshja: francezi ka komunikuar me Manchester Unitedit

Pogba-Real Madrid, ekziston marrëveshja: francezi ka komunikuar me Manchester Unitedit

Pogbai ka lënë të kuptoj  Manchester Unitedin se dëshiron të shkojëte Real Madrid: marrëveshja me[Read More…]

Bylisi siguron ngjitjen në Superligë.

Bylisi siguron ngjitjen në Superligë.

Është mësuar zyrtarisht se ekipi tjetër I Kategorisë së parë përveç Vllaznisë që do të[Read More…]

NBA playoffs, Durant fenomen: 50 pikë. Asgjë për të bërë për Gallinari dhe Clippers

NBA playoffs, Durant fenomen: 50 pikë. Asgjë për të bërë për Gallinari dhe Clippers

KD tërheq Warriors në 4-2: Los Angeles shet 129-110 në garë-6 duke mbyllur një sezon[Read More…]

Fyerja ndaj arbitrit në rrjetet sociale, Uefa skualifikon Neymar për tre ndeshje në Ligën e Kampionëve

Fyerja ndaj arbitrit në rrjetet sociale, Uefa skualifikon Neymar për tre ndeshje në Ligën e Kampionëve

  Dora e rëndë e komisionit disiplinor të Uefa kundër Neymar, i skualifikuar për tre[Read More…]

Inter, Nainggolan: “Juve më kërkoi në të kaluarën, tani do ta mund!”

Inter, Nainggolan: “Juve më kërkoi në të kaluarën, tani do ta mund!”

Mesfushori i Interit: “Më pëlqen të luaj kundër ekipeve të forta si janë Bianconerët. Këtë[Read More…]

epa07524790 Real Madrid's Head Coach Zinedine Zidane attends his press conference following a training session of the club at Valdebebas sports facilities in Madrid, Spain, 24 April 2019. Real Madrid will face Getafe CF in a La Liga soccer match on 25 April 2019.  EPA/JAVIER LIZON

Zidane: Vitin e ardhshëm jemi duke u fokusuar në Liga

“Në sezonin e ardhshëm duhet të mendojmë mbi fitimin e Ligës: Kampionati do të jetë[Read More…]