Gruaja e kryeministërit dhe zëvendëspresidentit të Emirateve të Bashkuara Arabe, princesha Haya Al Hussein, mendohet se pas ndarjes së saj nga bashkëshorti, është arratisur në Londër bashkë me 31 milionë paund.

Një krizë e forte diplomatike është në ajër, pasi dyshohet se princesha 45 vjeçare është ndihmuar për tu arratisur nga një diplomat gjerman.

Tre muaj më parë, njëra nga vajzat e sheikut, Princesha Latifa bint Mohammed al Maktoum, tentoi të arratisej për në Amerikë por u kap në bregdetin e Indisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*