Policia greke ka goditur një bandë shqiptarësh, të cilët kryenin grabitje me armë. Operacioni është zhvilluar në Athinë dhe në pranga janë vënë 6 shtetas shqiptarë.

Siç raportojnë mediat greke shqiptarët ishin kthyer në terror për bizneset, por edhe për banesat.

Shqiptarët e arrestuar janë të moshës 22, 26, 30, 31, 36 dhe 41 vjeç dhe nga hetimet rezulton se ata kanë kryer 9 grabitje me armë.

Shqiptarët mbanin maska gjatë grabitjes, ndërsa komunikimi mes grupit bëhej me anë të telefonit dhe kartat SIM ishin të regjistruar ne emër të personave që nuk ekzistojnë.

Në cilësinë e provës materiale, policia i sekuestroi armë zjarri kallashnikov, pistoleta, fishekë, maska, dylni dhe nje sasi te vogel kanabis.

Autoritetet greke thonë se banda ishte shumë e rrezikshme. Dy prej tyre kanë rekord të rëndë kriminal.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*