TIRANË– Me katër vota pro dhe një kundër, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatin e zgjedhjeve të 30 qershorit.  Pas këtij momenti, të gjithë kandidatët e zgjedhur në 30 qershor, brenda datës 10 gusht, do të kenë mundësi të marrin zyrtarisht mandatin duke u betuar para këshillave.

Ka qenë Klement Zguri i cili ka votuar kundër duke thënë se vota në KQZ duhet të krijonte një standard ligjor dhe jo të njëanshëm.

Ndërsa anëtari Denar Biba tha se më 30 qershor shqiptarët vendosën mes pazareve dhe kushtetutës.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*