Opozita ka nisur bllokimin e rrugëve për dy orë në akset kryesore rrugore në të 12 qarqet e vendit, dhe jo vetëm pikat kyçe lidhëse të veriut dhe jugut me Tiranën siç ndodhi protestën e shkuar. Lideri demokrat Lulzim Basha është në Elbasan, te rrethrrotullimi i Bradasheshit ku është bllokuar aksi që lidh Juglindjen me Tiranën. Ndërsa kryetarja e LSI Monika Kryemadhi është në Durrës në rrethrrotullimin e Plepave.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*