Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas lajmit të mirë nga Infektivi i Tiranës se njëri prej pacientëve të prekur me koronavirus është drejt shërimit.

Rama shkruan në “Facebook” se pacienti ka dalë negativ në testin e parë, ndërsa nëse ky rezultat do të konfirmohet pas 48 orësh, atëherë do të kemi të shëruarin e parë nga koronavirusi në Shqipëri.

Reagimi i Ramës:

🔴 NJË LAJM I MIRË😍😍😍

🔴KONTAKTI I PARË I PACIENTIT ZERO QË KUROHET NË SPITALIN INFEKTIV DOLI NEGATIV NË TESTIN E PARË🤩

🔴 NËSE EDHE NË TESTIN E DYTË PAS 48 ORËSH KY REZULTAT DO TË KONFIRMOHET, ATËHERË DO TË KEMI TË SHËRUARIN E PARË👍

🔴 TË PRESIM DHE TË LUTEMI QË ZOTI T’U JAPË FORCË TË SËMURËVE DHE HERONJVE ME BLUZA TË BARDHA, NË VIJËN E ZJARRIT ME ARMIKUN🙏

🔴 DURIM, BESIM DHE DURIM, DURIM, DURIM!

I LO❤️E YOU

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*