KORÇË

Korça tronditet sërish nga tërmeti.  Lëkundje të fuqishme tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë. Banorët kanë dalë nga shtëpitë shumë të tronditur dhe në panik. Sipas qendrës sizmike europiane, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter me epiqendër 10 km në jugperëndim të Bilishtit, në orën 16:21.

Po sipas banorëve ka lëkundje herë pas here. Nuk ka ende informacione për dëme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*