Coronavirus, karantinë, distancim social, apo protokoll. Këto fjalë nuk kanë asnjë kuptim në Bjellorusi, ku duket se jetohet në një planet tjetër. Nuk bën përjashtim as futbolli, që ndryshe nga pjesa më e madhe e botës nuk u ndërpre, madje kampionati vazhdon të luhet normalisht

Konfirmimi vjen nga ndeshjet e luajtura të dielën dhe që po bëjnë xhiron e botës. Në sfidën mes Dinamo Brest dhe Dinamo Minskut të mbyllur me rezultatin 2-1, futbollistët u përqafuan për të festuar çdo gol. Nga ana tjetër edhe tribunat qëndrojnë të hapura për tifozët që ndjekin ndeshjet pas asnjë distanim social dhe masa të tjera sigurie.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*