VLORE

Në Vlorë ka nisur dezinfektimi në pallati ku banonte familja e dyshuar me koronavirus, 4 anëtarët e familjes janë dërguar në Tiranë prej mbrëmjes së djeshme me dy ambulanca  dhe janë futur në karantinë.

Përgjigja zyrtare e testit do të dal në 12.00 . Djali i familjes ka ardhur nga Bergamo në datën 6 mars dhe ka ikur në 21 duke respektuar dhe karantinën. Në një kontakt telefonik me djalin tjetër, ata janë shprehur se kanë qëndruar në shtëpi.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*