Frika për portierin Iker Casillas. Siç raportohet nga të gjitha mediat portugeze dhe spanjolle, Portieri pësoi një atak në zemër gjatë  stërvitjes. Ndihma e menjëherëshme si dhe shtrimi me urgjenc në spitalin  Oporto, Casillas u operuara urgjentisht dhe nga informacionionet  e para ndodhetë jasht rrezikut për jetën. Kushtet e ish numrit një të Real Madridit jan të qëndrueshme, por ende ekziston shqetësimi për gjendjen e tij. Shumë kolegë që janë duke postuar në  mesazhe në rrjete sociale. Sipas informatave fillestare nga faqet e Iberisë, Iker Casillas pësoi një problem të zemrës gjatë trajnimit të mërkurën më 1 maj dhe u ndihmua menjëherë nga ekipi mjekësor i klubit, nga i cili ai është anëtar.

Reagimi i Francesco Totti  ish-lojtari Romës.

: “Forza Amico … mos u dorëzo Unë jam afër ty “, shkroi ai në Instagram.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*