Shtypi

Udhëzimi/ Pronat e dhuruara ndaj kushërinjve të parë nuk përjashtohen nga tatimi 15%. Ja si llogaritet tatimi për pasuritë e paluajtshme

Udhëzimi/ Pronat e dhuruara ndaj kushërinjve të parë nuk përjashtohen nga tatimi 15%. Ja si llogaritet tatimi për pasuritë e paluajtshme

Pasuritë e paluajtshme në rastet e dhurimit, heqjes dorë apo trashëgimisë do të përjashtohen nga[Read More…]

Kosova e Serbia lënë “pa gjumë” Europën, sot takim në Bruksel me 6 vendet e Ballkanit.

Kosova e Serbia lënë “pa gjumë” Europën, sot takim në Bruksel me 6 vendet e Ballkanit.

Situata në Ballkanin Perëndimor, e sidomos në Kosovë e Serbi përbën boshtin e takimit të[Read More…]

“Defender Europe 23”/ Të gjithë të interesuar për të folur me Vlora Hysenin, drejtoreshën e SHISH

“Defender Europe 23”/ Të gjithë të interesuar për të folur me Vlora Hysenin, drejtoreshën e SHISH

Në përfundim të ceremonisë së ditës së hapur të stërvitjes Defender Europë 2023, “shown” e[Read More…]

Grabitja e postës private tek “5 Maji”, autori kërcënon punonjësin me thikë.

Grabitja e postës private tek “5 Maji”, autori kërcënon punonjësin me thikë.

Një postë private është grabitur mbrëmjen e djeshme në rrugën “5 Maji”, jane siguruar pamjet[Read More…]

Kultivim kanabisi në Vaun e Dejës, sekuestrohen rreth 500 fidanë

Kultivim kanabisi në Vaun e Dejës, sekuestrohen rreth 500 fidanë

Një tokë ku kultivoheshin bimë narkotike kanabis është zbuluar këtë të enjte në Vaun e[Read More…]

Ermal Dredha kandidati i PS në Bashkinë Vlorë zhvilloi takimin përmbyllës me banorët e fshatit Shushicë.

Ermal Dredha kandidati i PS në Bashkinë Vlorë zhvilloi takimin përmbyllës me banorët e fshatit Shushicë.

Ermal Dredha kandidati i PS në Bashkinë Vlorë zhvilloi takimin përmbyllës me banorët e fshatit[Read More…]

Vritet me armë zjarri shqiptari në Spanjë! 29-vjeçari me precedent penal në Vlorë për grabitje me dhunë

Vritet me armë zjarri shqiptari në Spanjë! 29-vjeçari me precedent penal në Vlorë për grabitje me dhunë

Endrit Sinaj, 29 vjeç me origjinë nga Vlora ka mbetur i vdekur në Spanjë në[Read More…]

Aksident i rëndë në Vlorë/ Makina përplaset me pemën dhe kthehet përmbys, në spital dy persona

Aksident i rëndë në Vlorë/ Makina përplaset me pemën dhe kthehet përmbys, në spital dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në[Read More…]

Gjakmarrja Lekstakaj-Nikulaj, Londra refuzoi ekstradimin e Pjetër Lekstakaj në 2007-tën

Gjakmarrja Lekstakaj-Nikulaj, Londra refuzoi ekstradimin e Pjetër Lekstakaj në 2007-tën

Shqipëria ka nisur përpjekjet për të ekstraduar nga Anglia një shqiptarë dhe tre britanik nën[Read More…]

Vrau 8 fëmijë dhe rojën/ 14-vjeçari kishte planifikuar listën me nxënësit që do vriste

Vrau 8 fëmijë dhe rojën/ 14-vjeçari kishte planifikuar listën me nxënësit që do vriste

Vrasjen e 9-fishtë në shkollën fillore Vladislav Ribnikar në qendër të Beogradit, nxënësi 14-vjeçar e[Read More…]