Shendeti

“Komision palaço, s’të jap fare llogari ty”! Deputetët e PS “fyejnë” Tabakun,

“Komision palaço, s’të jap fare llogari ty”! Deputetët e PS “fyejnë” Tabakun,

Është shoqëruar me debate të forta mbledhja e Komisionit Hetimor për Inceneratorët, teksa e pranishme[Read More…]

Covid, ja ku është vaksina që mbulon të gjitha variantet: testet e para të bëra te kafshët janë të mira

Covid, ja ku është vaksina që mbulon të gjitha variantet: testet e para të bëra te kafshët janë të mira

Përgatiti Agron Brataj Rezultatet e një studimi paraklinik nga Instituti i Lartë i Shëndetit (ISS)[Read More…]

Rreziku nga Omicron/ Komiteti i Ekspertëve ndalon udhëtimet me 5 shtete të Afrikës së Jugut: Studentët nga 4 janari me pasaportë vaksinimi. Vaksinë me detyrim edhe për …

Rreziku nga Omicron/ Komiteti i Ekspertëve ndalon udhëtimet me 5 shtete të Afrikës së Jugut: Studentët nga 4 janari me pasaportë vaksinimi. Vaksinë me detyrim edhe për …

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të marrë disa masa shtesë në kuadër të[Read More…]

Shifrat e COVID: Mbi 400 infektime të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Shifrat e COVID: Mbi 400 infektime të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Mbi 400 persona të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit, sipas të dhënave[Read More…]

“Qytetarët u diskriminuan gjatë pandemisë”, Avokatja e Popullit kritika qeverisë për buxhetin e Shëndetësisë

“Qytetarët u diskriminuan gjatë pandemisë”, Avokatja e Popullit kritika qeverisë për buxhetin e Shëndetësisë

Avokati i Popullit ka renditur një listë të gjatë kritikash ndaj projekt buxhetit 2022 që[Read More…]

 Protestë nga komuniteti rom dhe egjyptian në Vlorë përpara bashkisë së Vlorës. Protest për bukën e gojës.

 Protestë nga komuniteti rom dhe egjyptian në Vlorë përpara bashkisë së Vlorës. Protest për bukën e gojës.

Protestë nga komuniteti rom dhe egjyptian në Vlorë përpara bashkisë së Vlorës.Protestë që ka nisur[Read More…]

VASILI DHE LLALLA TAKIM ME PROKURORE - /r/n/r/nVASILI AND LLALLA MEETS WITH PROSECUTORS -

Kërkoi pezullimin e dënimit me burg, GJKKO vendos: Adriatik Llalla të arrestohet e të burgoset!

Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar kërkesën e disatë të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, i[Read More…]

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 547 qytetarë të infektuar dhe 7 viktima në 24 orët e fundit

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 547 qytetarë të infektuar dhe 7 viktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar të dhënat e fundit të COVID-19 në vendin tonë. Gjatë[Read More…]

Rama e thotë para të gjithëve në Asmablenë e OKB-së: Njihni pavarësinë e Kosovës, kjo është alternativa e vetme e Serbisë

Rama e thotë para të gjithëve në Asmablenë e OKB-së: Njihni pavarësinë e Kosovës, kjo është alternativa e vetme e Serbisë

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë ditën e sotme në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së,[Read More…]

“Tre njerëzit që rekrutoi Kadri Hazbiu në Shqipëri”, dëshmia e rrallë e agjentit të CIA-s. Kombinacionet e Sigurimit të Shtetit me mërgatën antikomuniste

“Tre njerëzit që rekrutoi Kadri Hazbiu në Shqipëri”, dëshmia e rrallë e agjentit të CIA-s. Kombinacionet e Sigurimit të Shtetit me mërgatën antikomuniste

  Pjesa e tretë Publikohet historia e panjohur dhe e rrallë e Avdul Hakan Banushit[Read More…]