Sport

30 përfaqësuese rezervojnë në Katar, mungojnë dhe dy bileta, njihuni me çiftet e fundit

30 përfaqësuese rezervojnë në Katar, mungojnë dhe dy bileta, njihuni me çiftet e fundit

64 vite pritje për të shijuar një Botëror. Uellsi e kthen në festë sfidën e[Read More…]

Ndeshjet e qershorit / Trajneri Reja publikon listën e lojtarëve të ftuar për 3 sfidat e Kombëtares

Ndeshjet e qershorit / Trajneri Reja publikon listën e lojtarëve të ftuar për 3 sfidat e Kombëtares

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve që luhen në[Read More…]

4 dekada në 1/2 e Champions, Ancelotti shkruan historinë, ndaj Chelsea një detaj i jep trofeun

4 dekada në 1/2 e Champions, Ancelotti shkruan historinë, ndaj Chelsea një detaj i jep trofeun

Carlo Ancelotti shkruan historinë në Champions League, tekniku italian është prezent në katër dekadat e[Read More…]

CR7 tremb Italinë, ylli portugez karikon luzitanët: Do shkojmë aty ku na takon

CR7 tremb Italinë, ylli portugez karikon luzitanët: Do shkojmë aty ku na takon

C.Ronaldo karikon Portugalinë e tij në vigjilje të sfidës gjysmëfinale kundër Turqisë: “Të përqendruar totalisht[Read More…]

Gjykata e Tiranës pezullon nga detyra kreun e FSHF Armand Duka

Gjykata e Tiranës pezullon nga detyra kreun e FSHF Armand Duka

Pak ditë më parë, Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën për pezullimin e efekteve juridike të[Read More…]

‘FSHF duket si pronë private’, Rudi Vata për zgjedhjet e 2 marsit: Armando Dukën vetëm politika mund ta largojë ajo e solli, ndryshe …

‘FSHF duket si pronë private’, Rudi Vata për zgjedhjet e 2 marsit: Armando Dukën vetëm politika mund ta largojë ajo e solli, ndryshe …

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Rudi Vata, mendon se ambienti aktual në FSHF është[Read More…]

Supergoli i Malinovskit nuk vlen, Juventusi barazon në frymën e fundit ndaj Atalantës

Supergoli i Malinovskit nuk vlen, Juventusi barazon në frymën e fundit ndaj Atalantës

Atalantës i ikën fitorja në fund me zikaltërit që barazuan ndaj Juventusin në një supersfidë[Read More…]

“Diktatorët” e federatave, Armand Duka i dyti në Europë me pesë mandate, ia kalon edhe Dukës së Kembrixhit

“Diktatorët” e federatave, Armand Duka i dyti në Europë me pesë mandate, ia kalon edhe Dukës së Kembrixhit

Po t’i hedhim një sy jetëgjatësisë së pres identëve të federatave të futbollit, anëtare të[Read More…]

Dhuna në ndeshjet e futbollit, qeveria miraton VKM e re, ministrja e Sportit: Kemi parashikuar të gjitha përgjegjësitë e institucioneve dhe penalitetet

Dhuna në ndeshjet e futbollit, qeveria miraton VKM e re, ministrja e Sportit: Kemi parashikuar të gjitha përgjegjësitë e institucioneve dhe penalitetet

Qeveria shqiptare ka miratuar sot një VKM që lidhet me përcaktimin e masave të sigurisë[Read More…]

500 mijë pëlqime në më pak se 24 orë dhe 3 milionë shikime për heronjtë e skuadrës së Labërisë/ Asnjë opinionistë shqiptarë nuk denjoi të flasi dy fjalë

500 mijë pëlqime në më pak se 24 orë dhe 3 milionë shikime për heronjtë e skuadrës së Labërisë/ Asnjë opinionistë shqiptarë nuk denjoi të flasi dy fjalë

Klubit Futbollit Labëria njofton dashamirësit e saj dhe opionin publik se një nga faqet më[Read More…]