Shqiperi

Ç’po ndodh në Vlorë? I vihet zjarri edhe një tjetër makine.

Ç’po ndodh në Vlorë? I vihet zjarri edhe një tjetër makine.

Një tjetër mjeti i është vënë zjarri në Vlorë. Bëhet me dije se e makina[Read More…]

ARMANDO SUBASHI, kryebashkiaku nën akuzë nga KLSH: mbi 15 milionë euro abuzim me fondet publike, dosja gati për SPAK.

ARMANDO SUBASHI, kryebashkiaku nën akuzë nga KLSH: mbi 15 milionë euro abuzim me fondet publike, dosja gati për SPAK.

Armando Subashi nuk është i paditur. Ka qenë jurist, një ndër më të mirët që[Read More…]

“Ka vjedhur vulën dhe librat e protokollit”/ Kreu i UKT reagon pas deklaratës së Dritan Lelit: Akuza dashakeqe, s’është nënshkruar asnjë nga tenderat e pretenduar

“Ka vjedhur vulën dhe librat e protokollit”/ Kreu i UKT reagon pas deklaratës së Dritan Lelit: Akuza dashakeqe, s’është nënshkruar asnjë nga tenderat e pretenduar

Pas akuzave të kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli, vjen një reagim nga drejtuesi i Ujësjellës[Read More…]

Betimi i qeverisë së re/ “Mandati i tretë historik”, ambasadorja Kim: SHBA mezi pret të punojë intensivisht me Shqipërinë për të forcuar demokracinë

Betimi i qeverisë së re/ “Mandati i tretë historik”, ambasadorja Kim: SHBA mezi pret të punojë intensivisht me Shqipërinë për të forcuar demokracinë

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim iu është bashkuar urimeve për betimin e qeverisë së re[Read More…]

Çfarë e shqetëson kaq shumë ambasadoren Kim që ngeli në dyert e SPAK?

Çfarë e shqetëson kaq shumë ambasadoren Kim që ngeli në dyert e SPAK?

Nga Adriana Kalaja U takua me kreun e SPAK më datë 8 shtator dhe takohet[Read More…]

“Shtetet e Bashkuara vendosin demokracinë dhe të drejtat e njeriut në qendër të politikës së jashtme”, Ambasada amerikane ndan mesazhin e Blinken: I shërben shumicës, jo pak njerëzve

“Shtetet e Bashkuara vendosin demokracinë dhe të drejtat e njeriut në qendër të politikës së jashtme”, Ambasada amerikane ndan mesazhin e Blinken: I shërben shumicës, jo pak njerëzve

TIRANË Ambasada amerikane në Tiranë ka shpërndarë mesazhin e Sekretarit të Shtetit Antony Blinken në[Read More…]

SHBA përshëndet vendimin e Lulzim Bashës: Meriton respekt! PD tregoi se ka kurajon të ndahet nga e shkuara, për të qeverisur Shqipërinë

SHBA përshëndet vendimin e Lulzim Bashës: Meriton respekt! PD tregoi se ka kurajon të ndahet nga e shkuara, për të qeverisur Shqipërinë

  Ambasada Amerikane në Tiranë përshëndet vednimin e kreut të PD Lulzim Basha, i cili[Read More…]

Basha e përjashtoi nga Grupi Parlamentar, Sali Berisha i bashkohet Kryemadhit dhe Vasilit në Parlamentin e Shqipërisë

Basha e përjashtoi nga Grupi Parlamentar, Sali Berisha i bashkohet Kryemadhit dhe Vasilit në Parlamentin e Shqipërisë

Sali Berisha nuk do të jetë anëtar i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike në Parlamentin[Read More…]

Nis sot debati politik, PD rikthehet në Kuvend pas 30 muajsh mungesë, por pa Berishën në grupin parlamentar. Çfarë parashikohet të ndodhë në dy seancat

Nis sot debati politik, PD rikthehet në Kuvend pas 30 muajsh mungesë, por pa Berishën në grupin parlamentar. Çfarë parashikohet të ndodhë në dy seancat

Ashtu siç është parashikuar, do të mbahet sot seanca e parë e Kuvendit të ri.[Read More…]

Kursi i kualifikimit profesional, kusht i rëndësishëm dhe i domosdoshëm nga ana ligjore për regjistrimin e administratorëve nga pushteti vendor

Kursi i kualifikimit profesional, kusht i rëndësishëm dhe i domosdoshëm nga ana ligjore për regjistrimin e administratorëve nga pushteti vendor

Shumë punë informuese, bindëse, sensibilizuese… rrjetet sociale, gazeta online, televizioni lokal, radio lokale, spot publicitar,[Read More…]