Shqiperi

Zjarr në Zvërnec, rrezikohet pylli i Sodës

Zjarr në Zvërnec, rrezikohet pylli i Sodës

Një vatër e madhe zjarri është regjistruar mesditën e së mërkurës në zonën e Zvërnecit[Read More…]

Kredia për pagat e punonjësve, minstrja Denaj: Ja cfarë ndodh kur biznesi nuk likuiditet për ta paguar

Kredia për pagat e punonjësve, minstrja Denaj: Ja cfarë ndodh kur biznesi nuk likuiditet për ta paguar

Cfarë ndodh kur një kompani apo një biznes i madh nuk mundet ta paguajë kredinë[Read More…]

Plagoset me sende të forta 32-vjecari në Orikum, policia: Identifikuam 2 autorët

Plagoset me sende të forta 32-vjecari në Orikum, policia: Identifikuam 2 autorët

Raportohet për të shtëna me armë zjarri dhe një të plagosur në Orikum të Vlorës.[Read More…]

Nga këmbësorët, tek shoferët dhe dyqanet, policia ndëshkon me gjoba të pabindurit: Duke nisur nga e hëna…

Nga këmbësorët, tek shoferët dhe dyqanet, policia ndëshkon me gjoba të pabindurit: Duke nisur nga e hëna…

Policia vijon kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga[Read More…]

Priti vetë 30 mjekët shqiptarë, Ministri italian Di Maio nuk kursen falenderimet: Me shpirtin e solidaritetit Shqipëria po tregon vlerat për të cilat lindi BE, duhet të futet njëherë e mirë (ÇFARË THOTË PËR RAMËN)

Priti vetë 30 mjekët shqiptarë, Ministri italian Di Maio nuk kursen falenderimet: Me shpirtin e solidaritetit Shqipëria po tregon vlerat për të cilat lindi BE, duhet të futet njëherë e mirë (ÇFARË THOTË PËR RAMËN)

Ministri Di Maio pret mjeket shqiptare ne Aeroportin e Romes Ministri i Jashtëm i Italisë[Read More…]

“Nuk është e lehtë të luftosh COVID-19”, Skënder Brataj tregon gjendjen shëndetësore: Ja kura më e mirë, tani kam pak kollë…

“Nuk është e lehtë të luftosh COVID-19”, Skënder Brataj tregon gjendjen shëndetësore: Ja kura më e mirë, tani kam pak kollë…

  Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, i cili doli pozitiv me COVID-19, jep një[Read More…]

Foto/ Rama: Lasgushi duke u ngarkuar në Stamboll me armë për mbrojtjen e jetës së pacientëve dhe mjekëve tanë

Foto/ Rama: Lasgushi duke u ngarkuar në Stamboll me armë për mbrojtjen e jetës së pacientëve dhe mjekëve tanë

Bota është ‘pushtuar’ nga pandemia e koronavirusit. Qeveria shqiptare ka marrë masa për të parandaluar[Read More…]

Vlorë, nis dezinfektimi në pallatin ku banon familja e dyshuar me koronavirus

Vlorë, nis dezinfektimi në pallatin ku banon familja e dyshuar me koronavirus

VLORE Në Vlorë ka nisur dezinfektimi në pallati ku banonte familja e dyshuar me koronavirus,[Read More…]

VLORË/ Katër anëtarë të një familjeje konfirmohet  se janë prekur nga Covid- 19.

VLORË/ Katër anëtarë të një familjeje konfirmohet se janë prekur nga Covid- 19.

VLORË Nga  Agron Brataj Edhe qyteti bregdetar  i Vlorës  është prekur nga koronavirusi,. Burime  bëjnë[Read More…]

Keni planifikuar të udhëtoni jashtë vendit? Ministria e Jashtme: Anulojini! Kush ka emergjenca të kontajktojë në…

Keni planifikuar të udhëtoni jashtë vendit? Ministria e Jashtme: Anulojini! Kush ka emergjenca të kontajktojë në…

Me qëllim parandalimin e përhapjes së virusit, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme udhëzon[Read More…]