Kosova & Rajoni

“Poshtërim dhe e turpshme”/ Ministri gjerman komenton rëndë foton e Vuçiç para Trump

“Poshtërim dhe e turpshme”/ Ministri gjerman komenton rëndë foton e Vuçiç para Trump

Ministri i Gjermanisë për Europën, Michael Roth, e ka quajtur turpëruese mënyrën se si është[Read More…]

Hapja e ambasadës së Kosovës në Jerusalem, reagon BE: Qëndrimi ynë është i qartë, nuk ka asnjë shtet…

Hapja e ambasadës së Kosovës në Jerusalem, reagon BE: Qëndrimi ynë është i qartë, nuk ka asnjë shtet…

Zëdhënësi i BE-së për Politika të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka thënë se sa[Read More…]

Detaje nga takimi në Bruksel, BE del me deklaratë: Hoti dhe Vuçiç zotohen se …

Detaje nga takimi në Bruksel, BE del me deklaratë: Hoti dhe Vuçiç zotohen se …

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u zotuan se do[Read More…]

Një ditë pas marrëveshjes me Serbinë, kryeministri i Kosovës takohet me Pompeon: SHBA e gatshme për të mbështetur Kosovën në procesin e dialogut

Një ditë pas marrëveshjes me Serbinë, kryeministri i Kosovës takohet me Pompeon: SHBA e gatshme për të mbështetur Kosovën në procesin e dialogut

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është pritur sot në një takim nga Sekretarin e Shtetit[Read More…]

Deputetët e PE kërkesë kancelares Merkel: Të vendoset në axhendë liberalizimi i vizave për Kosovën

Deputetët e PE kërkesë kancelares Merkel: Të vendoset në axhendë liberalizimi i vizave për Kosovën

Deputetët e Parlamentit Evropian kanë nënshkruar një letër përmes të cilës kanë kërkuar nga kancelarja[Read More…]

Aktakuza për krime lufte e ngritur nga Gjykata Speciale ndaj Thaçi/Vesel-it nuk është diçka e re. Ku ka tym s’është pa gjë, thotë populli.

Aktakuza për krime lufte e ngritur nga Gjykata Speciale ndaj Thaçi/Vesel-it nuk është diçka e re. Ku ka tym s’është pa gjë, thotë populli.

Nga  Genta Kaloci Nacionalizmi, streha e fundit e maskarenjve!! Nuk do reagoja fare se nuk[Read More…]

Pati kontakte me një të infektuar, vetëizolohet Albin Kurti: Po pres rezultatin e testit

Pati kontakte me një të infektuar, vetëizolohet Albin Kurti: Po pres rezultatin e testit

Vetëizolohet në banesën e tij kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti. Lajmin e bën[Read More…]

Maqedonia, Kosova e Mali i Zi, i gjithë rajoni me fasha orare më të gjera dhe liri lëvizje më të lirë se Shqipëria

Maqedonia, Kosova e Mali i Zi, i gjithë rajoni me fasha orare më të gjera dhe liri lëvizje më të lirë se Shqipëria

Duket se rajoni e ka përqafuar pak më herët se Shqiperia fazën 2 apo 3[Read More…]

‘Nuk keni mik më të mirë se Britania’, Kurti takon zyrtarin e lartë anglez, Moore: E nevojshme rifillimi i dialogut me Serbinë

‘Nuk keni mik më të mirë se Britania’, Kurti takon zyrtarin e lartë anglez, Moore: E nevojshme rifillimi i dialogut me Serbinë

Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih Kurti ka takuar zyrtarin e lartë anglez[Read More…]

Marrëveshjet me Serbinë për hekurudhën dhe autostradën, Kurti: U firmosën pa autorizimin tim, as teksti zyrtar i tyre nuk u bë i njohur

Marrëveshjet me Serbinë për hekurudhën dhe autostradën, Kurti: U firmosën pa autorizimin tim, as teksti zyrtar i tyre nuk u bë i njohur

GJERMANI Kryeministri i Kosovës pas Konferecës së Sigurisë në Mynih ka bërë të ditur se[Read More…]