Kuriozitete

Këto janë ëndrrat më të shpeshta, ja interpretimi i tyre

Këto janë ëndrrat më të shpeshta, ja interpretimi i tyre

Edhe pse shkenca është përpjekur të studiojë se çfarë fshihet pas imazheve që shfaqen në[Read More…]

Njihuni me fshatrat dhe qytetet shqiptare që ‘flenë’ në ar dhe argjend

Njihuni me fshatrat dhe qytetet shqiptare që ‘flenë’ në ar dhe argjend

Kosova njihet për pasuritë e saj nëntokësore, e veçanërisht arin dhe argjendin. Kjo është një[Read More…]

Gjyshet kanë patur të drejtë, ç’mrekulli u ndodh flokëve nëse i trajtoni me qepë të kuqe dhe uthull molle

Gjyshet kanë patur të drejtë, ç’mrekulli u ndodh flokëve nëse i trajtoni me qepë të kuqe dhe uthull molle

Shpesh dëgjojmë të thuhet se flokët janë gjysma e bukurisë për një femër, por nëse[Read More…]

Hedh shtëpinë në erë, ditën që i martohej vajza

Hedh shtëpinë në erë, ditën që i martohej vajza

Ajo duhej të ishte një nga ditët më të lumtura të familjes në Pensilvani të[Read More…]

Grabitet tualeti i florinjtë, kushton një pasuri

Grabitet tualeti i florinjtë, kushton një pasuri

Një 66-vjeçar është vënë në pranga për vjedhjen e një tualeti që kushton plot 1[Read More…]

Grida Duma që nuk kishim njohur më parë, nga lënia e orëve të mësimit e deri tek talenti në muzikë

Grida Duma që nuk kishim njohur më parë, nga lënia e orëve të mësimit e deri tek talenti në muzikë

Ish-deputetja Grida Duma, e cila është e njohur për stilin e saj në pamje dhe[Read More…]

“Ngarkesë e madhe”, Stefi Prifti tregon çfarë i ndodhi dy orë para dasmës së të bijës

“Ngarkesë e madhe”, Stefi Prifti tregon çfarë i ndodhi dy orë para dasmës së të bijës

Data 9 e këtij muaji ishte shumë speciale për këngëtarin e njohur nga Korça, Stefi[Read More…]

Vdiq një orë pasi hëngri sanduiç, zbulohet çfarë i mori jetën 18-vjeçarit

Vdiq një orë pasi hëngri sanduiç, zbulohet çfarë i mori jetën 18-vjeçarit

Një djalë i ri, i cili vdiq pasi hëngri një sanduiç për ditëlindje në rrjetin[Read More…]

Keni probleme me gjuhët e huaja? Po vjen teknologjia që do e zgjidhë problemin

Keni probleme me gjuhët e huaja? Po vjen teknologjia që do e zgjidhë problemin

Që teknologjia po bën hapa gjiganti, kjo është e dukshme. Por shumë projekte dhe aplikacione[Read More…]

Modelja tregon tmerrin që ka kaluar prej gjoksit të madh: Merrja dënime edhe kur përqafoja vëllain tim

Modelja tregon tmerrin që ka kaluar prej gjoksit të madh: Merrja dënime edhe kur përqafoja vëllain tim

Modelja Ashley James ka habitur me një rrëfim të saj. Ajo ka treguar se për[Read More…]