Bota

I mbyti me duart e saj duke u kënduar, nëna 22-vjeçare trondit SHBA, vret në mënyrë barbare 3 fëmijët e saj

I mbyti me duart e saj duke u kënduar, nëna 22-vjeçare trondit SHBA, vret në mënyrë barbare 3 fëmijët e saj

SHBA-ja është tronditur nga një ngjarje e rëndë ditët e fundit, pasi një nënë 22-vjeçare[Read More…]

Greqia zgjedh gruan e parë presidente në historinë e vendit, Ekaterini Sakelaropulu zëvendëson Pavlopulos

Greqia zgjedh gruan e parë presidente në historinë e vendit, Ekaterini Sakelaropulu zëvendëson Pavlopulos

Greqia zgjedh gruan e parë presidente në historinë e vendit. Mësohet se në krye të[Read More…]

Ishin infiltruar si ‘’hidraulikë”, Policia zviceriane po heton mbi dy spiunë rusë në samitin e Davosit

Ishin infiltruar si ‘’hidraulikë”, Policia zviceriane po heton mbi dy spiunë rusë në samitin e Davosit

Policia në Zvicër ka dyshime të forta se Rusia ka infiltruar dy spiunë pesë muaj[Read More…]

Shkaktohen viktimat e para nga stuhia ‘Gloria’, mbi 200 mijë nxënës pa mësim

Shkaktohen viktimat e para nga stuhia ‘Gloria’, mbi 200 mijë nxënës pa mësim

Stuhia “Gloria” e cila  goditi kryesisht lindjen e Spanjës, ka shënuar dy viktimat e parë,[Read More…]

“Po ju tërheq vëmendjen dhe është urgjente”, letra e fortë e ish-kongresmenit amerikan ndaj Pavlopulos për ligjin e luftës

“Po ju tërheq vëmendjen dhe është urgjente”, letra e fortë e ish-kongresmenit amerikan ndaj Pavlopulos për ligjin e luftës

Teksa presidenti grek Prokopis Pavlopulos është në fund të mandatit të tij, ish-kongresmeni i njohur[Read More…]

EMRAT/ Furnizonin Europën me drogë, arrestohen 22 të shumëkërkuar, mes tyre shqiptarë

EMRAT/ Furnizonin Europën me drogë, arrestohen 22 të shumëkërkuar, mes tyre shqiptarë

Policia italiane ia doli të shkatërrojë një organizatë të mirfilltë kriminale, e cila merrej me[Read More…]

Emrat/ Drogë nga e gjithë Europa, shkatërrohet banda italo-shqiptare, 15 në pranga

Emrat/ Drogë nga e gjithë Europa, shkatërrohet banda italo-shqiptare, 15 në pranga

Personi që kontrollonte dhe organizonte trafikun e drogës nga Holanda, Gjermania dhe Shqipëria ishte një[Read More…]

Tonelata drogë nga Shqipëria, 1 shekull e gjysmë BURG nga drejtësia italiane për 18 të arrestuarit, 13 SHQIPTARË, nga ‘Bjondi’ te ‘Babushi’… (LISTA ME EMRA)

Tonelata drogë nga Shqipëria, 1 shekull e gjysmë BURG nga drejtësia italiane për 18 të arrestuarit, 13 SHQIPTARË, nga ‘Bjondi’ te ‘Babushi’… (LISTA ME EMRA)

Disa nga shqiptaret e prangosur Pothuajse një shekull e gjysmë burg,  saktësisht 136 vjet, u[Read More…]

‘Gjenerali do hidhte në erë 4 ambasada’, sa reale është deklarata e Trump

‘Gjenerali do hidhte në erë 4 ambasada’, sa reale është deklarata e Trump

Zyrtarët kryesorë amerikanë janë bërë gardh rreth pohimeve të Presidentit Donald Trump, i cili ka[Read More…]

U fshehën në bunkerë/ Ja çfarë ndodhi në bazat amerikane, kur u hodhën raketat iraniane

U fshehën në bunkerë/ Ja çfarë ndodhi në bazat amerikane, kur u hodhën raketat iraniane

Trupat e Shteteve të Bashkuara në bazën ajrore Al-Asad në Irak ishin të vetëdijshëm se[Read More…]