Bota

 Pamjet pas tërmetit në Turqi, Erdogan: Kemi marrë masat, me të gjitha mjetet pranë qytetarëve të prekur në Izmir

 Pamjet pas tërmetit në Turqi, Erdogan: Kemi marrë masat, me të gjitha mjetet pranë qytetarëve të prekur në Izmir

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka reaguar për herë të parë për tërmetin me[Read More…]

Tërmeti i fuqishëm, Meta: Thellësisht i tronditur, jemi pranë popujve turke e greke në këto momente të vështira

Tërmeti i fuqishëm, Meta: Thellësisht i tronditur, jemi pranë popujve turke e greke në këto momente të vështira

Meta shkruan në ‘Facebook’ se i gjithë populli shqiptar iu qëndron pranë popujve të dy[Read More…]

Sulmohet me “molotov” Instituti për Sëmundjet Infektive në Gjermani

Sulmohet me “molotov” Instituti për Sëmundjet Infektive në Gjermani

Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar me koktejl “molotov” godinën e Instituti “Robert Koch”, duke[Read More…]

Italian Prime Minister, Giuseppe Conte, attends a press conference to present the new measures contained in the new Dpcm for the Covid-19 emergency, Palazzo Chigi in Rome, Italy, 18 October 2020. ANSA / ANGELO CARCONI / POOL

Italia drejt mbylljes së dytë? Kryeministri Conte firmos dekretin për masat e reja anti-covid, çfarë parashikohet

Nga Agron Brataj ITALI Italia ka shtrënguar dhe më tej masat kundër koronavirusit, pas rritjes[Read More…]

Apeli i 100 shkencëtarëve në Itali: Masa drastike në 2-3 ditët e ardhshme, për të shmangur fatalitetet

Apeli i 100 shkencëtarëve në Itali: Masa drastike në 2-3 ditët e ardhshme, për të shmangur fatalitetet

100 shkencëtarë italianë, i kanë shkruar një letër të hapur Presidentit Sergio Mattarella dhe kryeministrit[Read More…]

“Skuqet” Evropa: Numër rekord të infektuarish në disa shtete, vendosen masa strikte anti-Covid

“Skuqet” Evropa: Numër rekord të infektuarish në disa shtete, vendosen masa strikte anti-Covid

Evropa është zyrtarisht duke u përballur me valën e dytë të koronavirusit. Një numër i[Read More…]

Fundoset familja shqiptare e kokainës në Itali, policia ra në gjurmët e tyre kur një përdorues…

Fundoset familja shqiptare e kokainës në Itali, policia ra në gjurmët e tyre kur një përdorues…

Nëntë persona, mes tyre disa shqiptarë, pjesëtarë të së njëjtës familje, kanë përfunduar në pranga[Read More…]

Shtetet e Bashkuara përgatiten për dhunë të mundshme ditën e zgjedhjeve

Shtetet e Bashkuara përgatiten për dhunë të mundshme ditën e zgjedhjeve

Nga Jeff Seldin, VOA Zyrtarët e ngarkuar për sigurinë e zgjedhjeve të ardhshme presidenciale në[Read More…]

albaniatimes

Gjermania jep lajmin e madh për vaksinën ndaj koronavirusit/ Ministri i Shëndetësisë: Imunizimin e njerëzve fillon …

Gjermania pritet të jetë në gjendje të fillojë imunizimin e njerëzve kundër koronavirusit në tre[Read More…]

Dekreti i qeverisë italiane anti-covid/ Ndalohen festat e ekskursionet. Darka në shtëpi me 6 persona, me maskë nëse nuk bashkëjeton. Si përcaktohen ditët e karantinës (I plotë)

Dekreti i qeverisë italiane anti-covid/ Ndalohen festat e ekskursionet. Darka në shtëpi me 6 persona, me maskë nëse nuk bashkëjeton. Si përcaktohen ditët e karantinës (I plotë)

Pezullim i sporteve të kontaktit, të tilla si futboll ose basketboll, në një nivel amator[Read More…]