Analiza

“Të gjithë janë të kapur”, avokati Ngjela paralajmëron: Në shtator priten goditje të ashpra në rangje të larta të politikës

“Të gjithë janë të kapur”, avokati Ngjela paralajmëron: Në shtator priten goditje të ashpra në rangje të larta të politikës

Kanë dalë të parët dhe emrat janë shpallur, por që shenjat janë që do vijojë[Read More…]

Hetimi i SPAK, bosët e inceneratorëve, Zoto e Mërtiri përfituan miliona € edhe nga tenderat e dyshimtë në ujësjellësa

Hetimi i SPAK, bosët e inceneratorëve, Zoto e Mërtiri përfituan miliona € edhe nga tenderat e dyshimtë në ujësjellësa

Dosja hetimore e SPAK pwr ish zv.kryeminstrin Arben Ahmetaj ka zbuluar se dy bosët e[Read More…]

Nga Korfuzi në Sarandë/ Zjarret dhe tymi detyrojnë turistët që të largohen

Nga Korfuzi në Sarandë/ Zjarret dhe tymi detyrojnë turistët që të largohen

Efekti i zjarreve masive në Korfuz u ndje me praninë e tymit dhe smogut edhe[Read More…]

Lajm i fundit/ Shkarkohet ministrja e financave Delina Ibrahimaj

Lajm i fundit/ Shkarkohet ministrja e financave Delina Ibrahimaj

Para Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama ka mbledhur në mënyrë urgjente Qeverinë.[Read More…]

Moti kthesë të papritur në vendin tonë, pas temperaturave të larta priten rrebeshe dhe stuhi, Porja: Problem era e fortë, ja zonat më të rrezikuara

Moti kthesë të papritur në vendin tonë, pas temperaturave të larta priten rrebeshe dhe stuhi, Porja: Problem era e fortë, ja zonat më të rrezikuara

Sinoptikania Lajda Porja, në një lidhje live me Skype në News24, foli për situatën meteorologjike[Read More…]

Kosova e Serbia lënë “pa gjumë” Europën, sot takim në Bruksel me 6 vendet e Ballkanit.

Kosova e Serbia lënë “pa gjumë” Europën, sot takim në Bruksel me 6 vendet e Ballkanit.

Situata në Ballkanin Perëndimor, e sidomos në Kosovë e Serbi përbën boshtin e takimit të[Read More…]

“Defender Europe 23”/ Të gjithë të interesuar për të folur me Vlora Hysenin, drejtoreshën e SHISH

“Defender Europe 23”/ Të gjithë të interesuar për të folur me Vlora Hysenin, drejtoreshën e SHISH

Në përfundim të ceremonisë së ditës së hapur të stërvitjes Defender Europë 2023, “shown” e[Read More…]

Grabitja e postës private tek “5 Maji”, autori kërcënon punonjësin me thikë.

Grabitja e postës private tek “5 Maji”, autori kërcënon punonjësin me thikë.

Një postë private është grabitur mbrëmjen e djeshme në rrugën “5 Maji”, jane siguruar pamjet[Read More…]

Himara mes Spiro Milos dhe Fredi Belerit

Himara mes Spiro Milos dhe Fredi Belerit

Himara mes Spiro Milos dhe Fredi Belerit. 110 vjet më parë Spiro Milo, i lindur[Read More…]

Arrestimi i Fredi Belerit, Rama: Sprovë e madhe për drejtësinë në vigjilje të zgjedhjeve

Arrestimi i Fredi Belerit, Rama: Sprovë e madhe për drejtësinë në vigjilje të zgjedhjeve

Kryeministri Edi Rama e konsideron një sprovë të madhe për organet e drejtësisë arrestimin e[Read More…]