Kronikë

Banorke kerkuar rikonstrue te fshatit Llakatund,Beshishte dhe Mekat ne proteste./duke kërkuar rikonstruksionin e rruges,por edhe mos devijimin e projektit te parshikuar per kete segment rrugor qe duhet te vijoje dhe perfundoje deri ne fshatin Mekat.

Banorke kerkuar rikonstrue te fshatit Llakatund,Beshishte dhe Mekat ne proteste./duke kërkuar rikonstruksionin e rruges,por edhe mos devijimin e projektit te parshikuar per kete segment rrugor qe duhet te vijoje dhe perfundoje deri ne fshatin Mekat.

  Banore te fshatit Llakatund,Beshishte dhe Mekat ne proteste. Banoret kane bllokuar per disa minuta[Read More…]

Në prani të djalit, ish polici vret gruan para gjykatës së Elbasanit. Plumbat kapin avokatin dhe kalimtarin

Në prani të djalit, ish polici vret gruan para gjykatës së Elbasanit. Plumbat kapin avokatin dhe kalimtarin

Një dëshmi vjen nga vendi i ngjarjes në Elbasan, ku një ish-polic vrau me armë[Read More…]

Aksident në Vlorë/ Makina përplaset me motorin, dy të plagosur.

Aksident në Vlorë/ Makina përplaset me motorin, dy të plagosur.

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë, ku një makinë është përplasur me[Read More…]

Probleme me shpërndarjen e materialeve zgjedhore në Elbasan, Balla: Shpresojmë që PD të plotësojë komisionerët në kohë

Probleme me shpërndarjen e materialeve zgjedhore në Elbasan, Balla: Shpresojmë që PD të plotësojë komisionerët në kohë

Ndërsa na ndajnë pak orë nga nisja e votimit, në Elbasan ka probleme me shpërndarjen[Read More…]

FOTO/ Qëlloi me thikë 5 persona, ky është autori i sulmit në xhaminë tek “Rruga e Kavajës”

FOTO/ Qëlloi me thikë 5 persona, ky është autori i sulmit në xhaminë tek “Rruga e Kavajës”

Ky është autori i sulmit në xhaminë tek “Rruga e Kavajës”. 34-vjeçari Rudolf Nikolli hyri[Read More…]

Në burg prej një jave, kontrollorët e Rinasit kërkojnë lirimin

Në burg prej një jave, kontrollorët e Rinasit kërkojnë lirimin

Tre kontrollorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Rinasit, të arrestuar rreth një javë më parë, të[Read More…]

Situatë apokaliptike në ishull pas shpërthimit të vullkanit, kryeministri: Vetëm të vaksinuarit do të evakuohen!

Situatë apokaliptike në ishull pas shpërthimit të vullkanit, kryeministri: Vetëm të vaksinuarit do të evakuohen!

Një shtresë e madhe hiri dhe pluhuri ka mbuluar ishullin e Saint Vincent në Karaibe[Read More…]

“Mylle kullën”, “Guxim kam po jo deri këtu”, ndalimi i kreut të sindikatës së Pavarur të Kontrollit Ajror, ja çfarë u zbulua në bisedat e Whatsapp

“Mylle kullën”, “Guxim kam po jo deri këtu”, ndalimi i kreut të sindikatës së Pavarur të Kontrollit Ajror, ja çfarë u zbulua në bisedat e Whatsapp

TIRANË Bisedat në “Whatsapp” mes kontrollorëve të trafikut ajror, duket se janë prova e prokurorisë[Read More…]

Kryebllokuesi i Rinasit/ SHTETI SHQIPTAR PAGOI 57 MIJË EURO BURSË PËR VËLLAIN E JORIDA TABAKUT/ Burrat e vërtetë nuk fshihen pas fustanit të motrës!

Kryebllokuesi i Rinasit/ SHTETI SHQIPTAR PAGOI 57 MIJË EURO BURSË PËR VËLLAIN E JORIDA TABAKUT/ Burrat e vërtetë nuk fshihen pas fustanit të motrës!

Blendi Gonxhja në faqen e tij FB ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me[Read More…]

“Mos luaj oj nuse”, hajdutët iu hyjnë në kuzhinë, gratë tmerrohen

“Mos luaj oj nuse”, hajdutët iu hyjnë në kuzhinë, gratë tmerrohen

Një gruaje të moshuar, e cila jeton me nuset e djemve, që të dy emigrantë[Read More…]