Kronikë

Kokëulur para togave të zeza, këta janë tre autorët e dyshuar që mbytën me litar dhe hodhën në rezervuar të Maliqit 26-vjeçarin

Kokëulur para togave të zeza, këta janë tre autorët e dyshuar që mbytën me litar dhe hodhën në rezervuar të Maliqit 26-vjeçarin

Tre autorët e vrasjes së 26-vjeçarit Martin Çeço, teksa e mbytën me litar dhe e[Read More…]

37-vjeçarja shqiptare u masakrua për vdekje me thikë në Itali, arrestohet autori i dyshuar

37-vjeçarja shqiptare u masakrua për vdekje me thikë në Itali, arrestohet autori i dyshuar

Autori që dyshohet se masakroi për vdekje 37-vjeçaren një natë më parë në Itali, është[Read More…]

Kallëzimi ndaj Berishës dhe të tjerëve për privatizimin e CEZ, PS i kërkon informacion Prokurorisë së Përgjithshme dhe SPAK

Kallëzimi ndaj Berishës dhe të tjerëve për privatizimin e CEZ, PS i kërkon informacion Prokurorisë së Përgjithshme dhe SPAK

TIRANË   PS i kërkon informacion Prokurorisë së Përgjithshme dhe SPAK se në çfarë faze[Read More…]

 Po vjen cunami Biden në Ballkan: Prokurori amerikan vendoset në Zagreb më 22 prill

 Po vjen cunami Biden në Ballkan: Prokurori amerikan vendoset në Zagreb më 22 prill

Nga Sokol Pepushaj Nëse kryeministri s’di gjë, për paratë që vetëm vidhen, pronat e pasuritë[Read More…]

Dritan Zagani (Zagari) nga roje droge në Vlorë në roje pylli në Zvicër

Dritan Zagani (Zagari) nga roje droge në Vlorë në roje pylli në Zvicër

Dënimi i ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ka nxjerrë edhe një herë në skenë[Read More…]

SPAK mbyll hetimin për vrasjet e Vajdin Lamajt e Klodian Saliut, nesër i komunikohen akuzat Emiljano Shullazit, Lulzim Berishës dhe Plarent Dervishajt

SPAK mbyll hetimin për vrasjet e Vajdin Lamajt e Klodian Saliut, nesër i komunikohen akuzat Emiljano Shullazit, Lulzim Berishës dhe Plarent Dervishajt

SPAK mbyll hetimin për vrasjet e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut, ndërkohë që i janë[Read More…]

Tensionet Ukrainë-Rusi/ Ngjela: Rusët s’kanë forcë, fuqia ekonomike e tyre më e dobët se e Italisë. Zheji: Putin po lidh aleancë me Kinën, plotësojnë dobësitë e njëra-tjetrën

Tensionet Ukrainë-Rusi/ Ngjela: Rusët s’kanë forcë, fuqia ekonomike e tyre më e dobët se e Italisë. Zheji: Putin po lidh aleancë me Kinën, plotësojnë dobësitë e njëra-tjetrën

Në emisionin “Pikat mbi I”, u diskutua për tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës. Të ftuar në[Read More…]

Aksident në aksin Elbasan-Tiranë, humb kontrollin e mjetit dhe del nga rruga, plagoset 25-vjeçari

Aksident në aksin Elbasan-Tiranë, humb kontrollin e mjetit dhe del nga rruga, plagoset 25-vjeçari

ELBASAN Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Tiranë-Elbasan, ku ka mbetur i[Read More…]

Mbushën Anglinë me drogë, Gjykata nxjerr FOTOT: Këta janë 11 shqiptarët e dënuar për shtëpitë e barit (Si u zbuluan nga blloku me emra shqip)

Mbushën Anglinë me drogë, Gjykata nxjerr FOTOT: Këta janë 11 shqiptarët e dënuar për shtëpitë e barit (Si u zbuluan nga blloku me emra shqip)

  11 shqiptarë të arrestuar në Angli për shitje droge dhe menaxhimin e shtëpive të[Read More…]

Goditet me thikë 25-vjeçari shqiptar pas një feste në një bordello në Gjermani, në rrezik për jetën

Goditet me thikë 25-vjeçari shqiptar pas një feste në një bordello në Gjermani, në rrezik për jetën

20 të rinj janë përplasur fizikisht mes tyre, ndërsa ishin duke festuar në një bordello[Read More…]