Politika

Zhvillimet në PS, Gjiknuri: Sot pasdite do të mësoni emrin e kandidatit që do e bëjë siç duhet rolin e Presidentit

Zhvillimet në PS, Gjiknuri: Sot pasdite do të mësoni emrin e kandidatit që do e bëjë siç duhet rolin e Presidentit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjikunri ka thënë në një prononcim për mediat[Read More…]

“PD në gjendje të trishtë”/ Zyrtari i lartë amerikan, Ecsobar kërkon distancimin e Berishës: Refuzojeni të kaluarën!

“PD në gjendje të trishtë”/ Zyrtari i lartë amerikan, Ecsobar kërkon distancimin e Berishës: Refuzojeni të kaluarën!

Zyrtari i lartë amerikan, Gabriel Escobar, i cili është i dërguari i posaçëm për Ballkanin[Read More…]

Vetingu i politikanëve, Gjiknuri: Kemi legjislacion të mjaftueshëm për pastërtinë e figurës. Reforma zgjedhore? Presim opozitën për grupin e punës

Vetingu i politikanëve, Gjiknuri: Kemi legjislacion të mjaftueshëm për pastërtinë e figurës. Reforma zgjedhore? Presim opozitën për grupin e punës

  TIRANË Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, komentoi sot në një prononcim[Read More…]

“Rama-Meta-Berisha trekëndëshi i Bermudës që u ka mbaruar koha”/ Kryemadhi flet për deklaratën e Bashës në Kuvend

“Rama-Meta-Berisha trekëndëshi i Bermudës që u ka mbaruar koha”/ Kryemadhi flet për deklaratën e Bashës në Kuvend

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një intervistë për ‘Zërin e Amerikës’[Read More…]

Kaloi mes lotësh Vetingun, Artur Kalaja emërohet anëtar i Gjykatës së Lartë

Kaloi mes lotësh Vetingun, Artur Kalaja emërohet anëtar i Gjykatës së Lartë

Artur Kalaja është anëtari më i ri i Gjykatës së Lartë, u dekretuar nga presidenti[Read More…]

“Grupi për PD” deklaratë/ Nishani: Basha të sqarojë nëse është i ndikuar nga Berisha. Harxhi: Do kërkojmë reformimin e plotë të partisë

“Grupi për PD” deklaratë/ Nishani: Basha të sqarojë nëse është i ndikuar nga Berisha. Harxhi: Do kërkojmë reformimin e plotë të partisë

Anëtarët e “Grupit për PD-në”, përmes një deklarate për mediat, kanë sqaruar pozicionin e tyre[Read More…]

Socialistët nxitohen: Nesër në Kuvend shkarkimi i Metës. Nuk presin të dëgjojnë Presidentin

Socialistët nxitohen: Nesër në Kuvend shkarkimi i Metës. Nuk presin të dëgjojnë Presidentin

Vijon beteja mes socialistëve dhe presidentit Ilir Meta. Socialistët nuk humbin kohë por do të[Read More…]

“Shansi i Fundit që Fatmir Mediu të gjykohet”, Mero Baze “thumbon” dhe Shkëlzen Berishën: Investitori i boronicave në Gërdec

“Shansi i Fundit që Fatmir Mediu të gjykohet”, Mero Baze “thumbon” dhe Shkëlzen Berishën: Investitori i boronicave në Gërdec

Gazetari i njohur Mero Baze ka reaguar pas lajmërimit të SPAK se ka nisur hetimet[Read More…]

Kundërshtarët e Bashës me në krye Bujar Nishanin paralajmërojnë: Duam reformim të Partisë Demokratike, pas humbjes së 25 prillit

Kundërshtarët e Bashës me në krye Bujar Nishanin paralajmërojnë: Duam reformim të Partisë Demokratike, pas humbjes së 25 prillit

Grupi “Basha ik” i përbërë nga themelues të PD, anëtarë të Kryesisë dhe mbështetës të[Read More…]

Situatë e çuditshme në Vlorë, komisioneri paraqitet në QV, por detyrohet të largohet. Gazetari: Nëna e tij paraqiti një dokumentacion që…

Situatë e çuditshme në Vlorë, komisioneri paraqitet në QV, por detyrohet të largohet. Gazetari: Nëna e tij paraqiti një dokumentacion që…

Një komisioner i dyshuar si me COVID është paraqitur në një nga Qendrat e Votimit[Read More…]