Politika

Zgjedhjet e 25 prillit/ Përplasja e VIP-ave të politikës në qarkun e Elbasanit! Ja kush është në krye të listave

Zgjedhjet e 25 prillit/ Përplasja e VIP-ave të politikës në qarkun e Elbasanit! Ja kush është në krye të listave

Qarku i Elbasanit duket se do të jetë zona më e nxehtë pas Tiranës dhe[Read More…]

Largimi i Nasip Naços/ Vjen reagimi i parë nga LSI: Do jemi forca e parë në Berat, nuk kemi kohë të merremi me shoqëruesit

Largimi i Nasip Naços/ Vjen reagimi i parë nga LSI: Do jemi forca e parë në Berat, nuk kemi kohë të merremi me shoqëruesit

Pasi ish ministri i LSI Nasip Naço zyrtarizoi bashkimin me PS, ka ardhur reagimi i[Read More…]

KQZ s’vendos dot për ndalimin e aktiviteteve dhe dhënin e PPP-ve nga Qeveria! Propozimi, të ndalohet përdorimi i administratës publike në “Facebook”! Zbardhet diskutimi që zgjati mbi 3 orë

KQZ s’vendos dot për ndalimin e aktiviteteve dhe dhënin e PPP-ve nga Qeveria! Propozimi, të ndalohet përdorimi i administratës publike në “Facebook”! Zbardhet diskutimi që zgjati mbi 3 orë

MARIGLEN KUME/Tri orë e 30 minuta diskutime në seancën e djeshme nuk i kanë mjaftuar[Read More…]

Veliaj: Jemi për çdo opsion për të garantuar votën e emigrantëve

Veliaj: Jemi për çdo opsion për të garantuar votën e emigrantëve

“PS do të vazhdojë të promovojë të drejtat dhe votën e emigrantëve”. Kështu u shpreh[Read More…]

“Ftesë për pazar për kokën e tij”, Kryemadhi flet për sulmet e Ramës ndaj Metës: Kryeministri në frikë e panik

“Ftesë për pazar për kokën e tij”, Kryemadhi flet për sulmet e Ramës ndaj Metës: Kryeministri në frikë e panik

TIRANË Në bashkëbisedimin me gazetarët, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi komentoi debatin mes Presidenti Meta[Read More…]

Kryemadhi: Me Kodin e ri Zgjedhor fitojmë 100 deputetë! Çfarë nuk negociojmë me PD-në dhe aleatët opozitarë

Kryemadhi: Me Kodin e ri Zgjedhor fitojmë 100 deputetë! Çfarë nuk negociojmë me PD-në dhe aleatët opozitarë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, tha gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët se opozita e bashkuar[Read More…]

Ka marrë peng PS-në dhe e keqpërdor”, Rama i përgjigjet Metës: Çfarë borxhi të ka Shqipëria që duhet të durojë shkallimet e tua të përditshme

Ka marrë peng PS-në dhe e keqpërdor”, Rama i përgjigjet Metës: Çfarë borxhi të ka Shqipëria që duhet të durojë shkallimet e tua të përditshme

TIRANË Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratave të Presidentit të Republikës Ilir Meta në[Read More…]

Ilirjan Celibashi merr zyrtarisht komandën e KQZ: Më udhëheq integriteti, paanësia dhe transparenca. Ja sfida kryesore që kemi

Ilirjan Celibashi merr zyrtarisht komandën e KQZ: Më udhëheq integriteti, paanësia dhe transparenca. Ja sfida kryesore që kemi

Ilirjan Celibashi merr zyrtarisht detyrën si Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve. Gjatë fjalës së tij të[Read More…]

Mori vota maksimale në Kuvend, Ilirjan Celibashi merr zyrtarisht nesër detyrën e Komisionerit Shteteror të Zgjedhjeve

Mori vota maksimale në Kuvend, Ilirjan Celibashi merr zyrtarisht nesër detyrën e Komisionerit Shteteror të Zgjedhjeve

Mori vota maksimale në Kuvend, Ilirjan Celibashi merr zyrtarisht nesër detyrën e Komisionerit Shteteror të[Read More…]

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk kanë lidhje me rekomandimet e OSBE/ODIHR”, BE: Keqardhje që nuk u arrit asnjë kompromis

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk kanë lidhje me rekomandimet e OSBE/ODIHR”, BE: Keqardhje që nuk u arrit asnjë kompromis

Bashkimi Europian ka reaguar në lidhje me miratimin sot në Kuvend të Kodit Zgjedhor, pa[Read More…]