Lajme te tjera

Kokëulur para togave të zeza, këta janë tre autorët e dyshuar që mbytën me litar dhe hodhën në rezervuar të Maliqit 26-vjeçarin

Kokëulur para togave të zeza, këta janë tre autorët e dyshuar që mbytën me litar dhe hodhën në rezervuar të Maliqit 26-vjeçarin

Tre autorët e vrasjes së 26-vjeçarit Martin Çeço, teksa e mbytën me litar dhe e[Read More…]

Ekzekutoi efektivin në Lezhë dhe më pas vrau veten, Prokuroria: Aldi Rama u keqtrajtua në Komisariat! Merret i pandehur polici

Ekzekutoi efektivin në Lezhë dhe më pas vrau veten, Prokuroria: Aldi Rama u keqtrajtua në Komisariat! Merret i pandehur polici

  Policia e Lezhës ka kryer veprime arbitrare ndaj 21-vjeçarit që u vetëvra në Lezhë,[Read More…]

30 përfaqësuese rezervojnë në Katar, mungojnë dhe dy bileta, njihuni me çiftet e fundit

30 përfaqësuese rezervojnë në Katar, mungojnë dhe dy bileta, njihuni me çiftet e fundit

64 vite pritje për të shijuar një Botëror. Uellsi e kthen në festë sfidën e[Read More…]

Zhvillimet në PS, Gjiknuri: Sot pasdite do të mësoni emrin e kandidatit që do e bëjë siç duhet rolin e Presidentit

Zhvillimet në PS, Gjiknuri: Sot pasdite do të mësoni emrin e kandidatit që do e bëjë siç duhet rolin e Presidentit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjikunri ka thënë në një prononcim për mediat[Read More…]

Proces-verbali sekret i mbledhjes, 22 tetor ‘82/ Enveri: Ramiz, ka filluar të flasë ndonjë çikë Feçori për Mehmetin apo për Kadriun, se ai mund të jetë kryetar i grupit

Proces-verbali sekret i mbledhjes, 22 tetor ‘82/ Enveri: Ramiz, ka filluar të flasë ndonjë çikë Feçori për Mehmetin apo për Kadriun, se ai mund të jetë kryetar i grupit

Pjesa e dytë Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në[Read More…]

Ndeshjet e qershorit / Trajneri Reja publikon listën e lojtarëve të ftuar për 3 sfidat e Kombëtares

Ndeshjet e qershorit / Trajneri Reja publikon listën e lojtarëve të ftuar për 3 sfidat e Kombëtares

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve që luhen në[Read More…]

37-vjeçarja shqiptare u masakrua për vdekje me thikë në Itali, arrestohet autori i dyshuar

37-vjeçarja shqiptare u masakrua për vdekje me thikë në Itali, arrestohet autori i dyshuar

Autori që dyshohet se masakroi për vdekje 37-vjeçaren një natë më parë në Itali, është[Read More…]

Trafikimi i qenieve njerëzore në Ballkan, ambasadorja Kim: Shqipëria e përkushtuar në përballjen me këtë çështje, por ka ende punë për t’u bërë

Trafikimi i qenieve njerëzore në Ballkan, ambasadorja Kim: Shqipëria e përkushtuar në përballjen me këtë çështje, por ka ende punë për t’u bërë

Në fjalën e  saj në “Forumin e Lirisë Ballkanike” me temë “Trendi aktual i trafikimit[Read More…]

“PD në gjendje të trishtë”/ Zyrtari i lartë amerikan, Ecsobar kërkon distancimin e Berishës: Refuzojeni të kaluarën!

“PD në gjendje të trishtë”/ Zyrtari i lartë amerikan, Ecsobar kërkon distancimin e Berishës: Refuzojeni të kaluarën!

Zyrtari i lartë amerikan, Gabriel Escobar, i cili është i dërguari i posaçëm për Ballkanin[Read More…]

LAJM I FUNDIT/ Zbardhet vendimi i plotë i Gjykatës së Lartë për ish-ministrin Lefter Koka

LAJM I FUNDIT/ Zbardhet vendimi i plotë i Gjykatës së Lartë për ish-ministrin Lefter Koka

Zbardhet vendimi i plotë i Gjykatës së Lartë për ish-ministrin e Mjedisit Lefeter Kokën. Vendimi[Read More…]