TIRANË

Ambasada amerikane në Tiranë dënon dhunën në protestën e sotme të opozitës. Në një mesazh të shpërndarë në “Facebook”, Ambasada e SHBA-ve shprehet se objektivi i opozitës për të bërë demokracinë në vend më të fortë shkon kundër dhunës që po ushtrohet nga protestuesit ndaj bën thirrje të ndalet.

“🇦🇱 | Ambasada e SHBA dënon dhunën e pranishme gjatë protestës së sotme. Objektivi i deklaruar i opozitës për ta bërë demokracinë e Shqipërisë më të fortë shkon kundër dhunës që është duke u ushtruar nga protestuesit. Dhuna është thelbësisht jodemokratike dhe duhet të ndalojë. Drejtuesit e protestës kanë përgjegjësinë të nxisin qetësi. Iu bëjmë thirrje të gjitha palëve që të tregojnë vetëpërmbajtje”, deklaron ambasada.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*