TIRANË

 Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku është parë të hyjë mëngjesin e sotëm në godinën e kryeministrisë. Fotot e mjetit me targë AA747VA, i cili i përket kryeprokurores janë shkrepur rreth orës 09:00 të mëngjesit të së dielës, vetëm 7 orë pas mbylljes së protestës së mbrëmshme të opozitës së bashkuar, e cila u shoqërua me tension të lartë.

Bombat molotov, mbi fasadën e kryeministrisë, kryesisë së Kuvendit dhe më pas në zonën e Parlamentit, flakadanët dhe përballjet e protestuesve me gazin lotsjellës të lëshuar nga Policia e Forcat Speciale, numëruan rreth 15 efektivë të dëmtuar dhe të paktën 50

Mes tyre për disa orë edhe sekretari organizativ i PD, Sahit Dollapi. Ky i fundit u godit barbarisht me shkopinj gome nga Forcat Speciale pasi ishte rrëzuar në tokë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*