Të gjithë e njohin Italinë në hartë për shkak të  formës së çizmes, por një gjerman ka prezantuar mënyrën se si i sheh hartat në vende të tjera të Europës. Rezultati është i çuditshëm dhe ne po ju prezantojmë listën me forma të veçanta, ku nuk mungon as Shqipëria, që duhet thënë se imagjinata e krijuesit ka qenë pak e shfrenuar.

Kjo është ajo që youtuberi gjerman Zackabier,  i shndërron vendet evropiane në modele krijuese dhe shpesh argëtuese.

Disa transformime janë të thjeshta, por të tjerat janë më komplekse dhe imagjinative. Cila është e preferuara juaj?

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*