Një aeroplan është përplasur me një helikopter pranë Malit Everest duke shkaktuar pasoja te renda.

Policia e Nepalit, si pasojë e këtij aksidenti ajror kanë humbur jetën 3 persona dhe janë plagosur 3 të tjerë.

Avioni i Simrik Air ishte nisur nga Aeroporti Tenzing-Hillary në Lukla përpara se të përplasej me një helikopter të dielën në mëngjes.

Të dy mjetet fluturuese ishin pronë të kompanive private, citon top channel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*