“Grupet e kriminelëve të Europës Lindore po shkojnë drejt veriut (të Anglisë)  për të shitur heroinën dhe kokainën e tyre gati të pastër, të cilën ata e marrin nga kartelet e Amerikës Jugore”, shkruan tabloidi anglez  “Daily Star” për bandat shqiptare “që po bëjnë namin në territorin britanik”.

Por kjo do të thotë se ata kandidojnë në banda lokale në vende të tilla si Preston dhe Blackpool, duke shkaktuar konfrontime.

Një anëtar britanik i bandës tha se një shqiptar e kishte therur atë me një shishe të thyer në një tualet të Nando këtë muaj.

Si rezultat, ai tani mbart një plagë në trup nga goditja  me xham dhe thikë kuzhine prej 12 inç.

“Shqiptarët po lëvizin në të gjithë vendin. Ata po shqyejnë disa pupla dhe mund të jenë të çrregullta”, tha ai.

Bandat shqiptare shesin kokainë të pastër, duke i detyruar tregtarët britanikë të prodhojnë një produkt më të pastër dhe janë gjithashtu të njohur për mbajtjen e telefonave të tyre 24 orë në ditë aktiv për shitjen e saj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*