Cheryl Shaw është 33 vjeçe dhe tani më në fund është  një modele, pas kaq vitesh shprese dhe mbetjesh. Falë një shërbimi të publikuar në internet, Cheryl ishte në gjendje të arrinte ëndrrën e saj, pavarësisht  gjendjes në lëkurën e saj që shkaktoi vuajtje të ndryshme gjatë jetës së saj.

Cheryl jeton me një nevus melanocitik kongjenital, i cili është një keqformim i lëkurës që shfaqet si një “njollë” e pigmentimit të errët, duke filluar nga kafe e zbehtë në të zezë. Për shumë vite ajo ishte ngacmuar nga bashkëmoshatarët e saj, të cilët e quanin atë një nga Dalmatët e filmit të famshëm të Walt Disney “The charged of the 101”. Përgjigja e saj ishte e shkëlqyer: duke kultivuar fizikun e saj dhe me mbështetjen e familjes , ajo jo vetëm që u bë nënë, por arriti të nxjerrë – në kujdesin e domosdoshëm për gjendjen – kohën për të ndjekur ëndrrën e pjesëmarrjes në foto shoots si një modele dhe një manekin. Një nga arsyet pse ajo nuk ka dhënë dorëheqje është prania në panoramën e botës së showbizëve të Winnie Harlow, modeli me vitiligo që mund të ngjitet në majat e catwalks në të gjithë globin.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*