Nga Ricardo Silva

Benfica’s Joao Felix (2-L) celebrates with his teammates after scoring a goal against Santa Clara during their Portuguese First League soccer match between Benfica and Santa Clara held at Luz Stadium in Lisbon, Portugal, 18 May 2019. ANTONIO COTRIM / LUSA

fica mundi Santa Clara 4-1 në Estádio da Luz dhe fitoi kampionatin kombëtar. Seferovic (17 dhe 56), João Félix (23) dhe Rafa (39) shënoi golat e Shqiponjave. César (59) shënoi golin e vetëm të Azores.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*