Silvio Berluskoni – shkruhet  në raportin e mjekut se natën e 29 prillit ai pësoi simptoma abdominale.

Një tac ka zbuluar një gjendje okluzive në zorrën e vogël. Në mbrëmje ai iu nënshtrua laparoskopisë eksploruese, e cila lejoi që të diagnostikonte dhe trajtonte okluzionin e palcës së paqëndrueshme të zorrëve për shkak të kolecistektomisë së kryer 40 vjet më parë. Presidenti është i shëndetshëm dhe do të lëri spitalin në ditët në vijim

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*