Shendeti

“Është 70% më ngjitës”, “DW”: Varianti i ri i virusit korona nis të përhapet në të gjithë botën

“Është 70% më ngjitës”, “DW”: Varianti i ri i virusit korona nis të përhapet në të gjithë botën

Varianti i virusit korona i zbuluar në Britaninë e Madhe thuhet se është deri në[Read More…]

STUDIMI: “Maskat bllokojnë 99.9% të spërklave të mëdha të lidhura me Covid-19”

STUDIMI: “Maskat bllokojnë 99.9% të spërklave të mëdha të lidhura me Covid-19”

Maskat e fytyrës zvogëlojnë rrezikun e përhapjes së spërklave të mëdha të lidhura me Covid[Read More…]

Lëreni mjekun të bëjë punën e vet. Boll e pretë e boll e vratë.

Lëreni mjekun të bëjë punën e vet. Boll e pretë e boll e vratë.

Lëreni mjekun të bëjë punën e vet. NGA ELTAR DEDA “Se ce prenë se ce[Read More…]

Bien testimet dhe infektimet, por vdekjet nga COVID-19 mbeten të larta/ MSH: 565 raste të reja, 14 humbje jete në 24 orët e fundit

Bien testimet dhe infektimet, por vdekjet nga COVID-19 mbeten të larta/ MSH: 565 raste të reja, 14 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot një rënie të numrit të rasteve të reja me COVID-19[Read More…]

Hapet sot spitali COVID 3, Rama inspekton godinën, 150 shtretër në shërbim dhe 50 mjekë e infermierë

Hapet sot spitali COVID 3, Rama inspekton godinën, 150 shtretër në shërbim dhe 50 mjekë e infermierë

Reparti i ish-Kirurgjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” do të kthehet nga sot në[Read More…]

“Jepini fund histerisë”, virologu i njohur italian: 95 % e të infektuarve me Covid janë asimptomatikë

“Jepini fund histerisë”, virologu i njohur italian: 95 % e të infektuarve me Covid janë asimptomatikë

Virologu i njohur italian, profesori Giorgio Palù, e ka quajtur ‘histeri’ atë që po ndodh[Read More…]

Depozitohet në Kuvend projektligji për blerjen e vaksinës anti-covid, marrëveshja me ‘Covax’ për 3.9 mln $

Depozitohet në Kuvend projektligji për blerjen e vaksinës anti-covid, marrëveshja me ‘Covax’ për 3.9 mln $

Është depozituar sot në Kuvend projektligji për blerjen e vaksinës anti-covid. Në këtë projektligj përcaktohet[Read More…]

Mbyllet kopshti në Vlorë, 4 edukatore e sanitare me Covid, të tjerët në pritje të tamponit

Mbyllet kopshti në Vlorë, 4 edukatore e sanitare me Covid, të tjerët në pritje të tamponit

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në institucionet arsimore. Kopshti numër 2 në Vlorë është mbyllur[Read More…]

‘Po na grabit pronat’/ Pse u revoltuan banorët e Vlorës kundër deputetit socialist

‘Po na grabit pronat’/ Pse u revoltuan banorët e Vlorës kundër deputetit socialist

Një grup banorësh të Kaninës akuzuan deputetin e Partisë Socialiste, Fate Velaj se po tentonte[Read More…]

“Është më vdekjeprurës se një armë tipike biologjike”/ ​Mjekia kineze thotë se Kina lëshoi qëllimisht COVID-19

“Është më vdekjeprurës se një armë tipike biologjike”/ ​Mjekia kineze thotë se Kina lëshoi qëllimisht COVID-19

Një virologe pretendon të ketë provën se koronavirusi u krijua në një laborator në Wuhan[Read More…]