Shendeti

Prodhohet vaksina e parë anti-COVID në formën e pilulave, provat e para optimiste

Prodhohet vaksina e parë anti-COVID në formën e pilulave, provat e para optimiste

Të dhëna optimiste kanë dalë nga provat e para të vaksinës në formën e pilulave[Read More…]

KE propozon “COVID-pasaporta” për lehtësimin e udhëtimit brenda BE-së: Ato nga vendet jo anëtare do të…

KE propozon “COVID-pasaporta” për lehtësimin e udhëtimit brenda BE-së: Ato nga vendet jo anëtare do të…

  Komisioni Evropian ka propozuar të mërkurën lëshimin e “pasaportës së gjelbër për COVID-19”, përmes[Read More…]

U zbuluan rastet e para me Covid-19/ Ekipi i OBSH-së viziton tregun në Vuhan

U zbuluan rastet e para me Covid-19/ Ekipi i OBSH-së viziton tregun në Vuhan

Ekspertët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) që po hetojnë origjinën e koronavirusit, kanë vizituar[Read More…]

KATËR FAZAT/ Plani kombëtar: Si do të vijojë vaksinimi kundër Covid-19. Ja kush do të marrë dozën e parë të vaksinës menjëherë pas mjekëve

KATËR FAZAT/ Plani kombëtar: Si do të vijojë vaksinimi kundër Covid-19. Ja kush do të marrë dozën e parë të vaksinës menjëherë pas mjekëve

Java e dytë e vaksinimit ka nisur dje me mjekët dhe infermierët e pavionit Covid[Read More…]

Lloj i ri i COVDI-19/ Shkencëtarët tregojnë katër simptomat dalluese dhe paralajmërojnë: Mos i neglizhoni!

Lloj i ri i COVDI-19/ Shkencëtarët tregojnë katër simptomat dalluese dhe paralajmërojnë: Mos i neglizhoni!

Në fund të dhjetorit të vitit të kaluar në Mbretërinë e Bashkuar, provat filluan të[Read More…]

Rama pas vaksinës: Lehtësim i madh! Çlirohuni nga marrëzitë, ilirët nuk bëhen vikingë, e sigurt që nuk futet çip

Rama pas vaksinës: Lehtësim i madh! Çlirohuni nga marrëzitë, ilirët nuk bëhen vikingë, e sigurt që nuk futet çip

  Kryeministri Edi Rama garantoi shqiptarët për vaksinën anti-Covid, dozën e parë të së cilës[Read More…]

Rama, pasi mori vaksinën: Radhën e ka Saliu

Rama, pasi mori vaksinën: Radhën e ka Saliu

Pasi mori vaksinën ndaj koronavirusit, kryeministri Rama u shpreh se është e rëndësishme që tashmë[Read More…]

Rama: Unë do ta bëj sot vaksinën për të dhënë mesazhin se është e vetmja armë asgjësuese kundër Covid 19

Rama: Unë do ta bëj sot vaksinën për të dhënë mesazhin se është e vetmja armë asgjësuese kundër Covid 19

Kryeministri Rama deklaroi se do ta bëjë sot vaksinën anticovid, jashtë radhe tha, por në[Read More…]

“Nuk kemi raste me virusin e ri”, Komiteti Teknik në konferencë për mediat: Ora policore dhe masat e tjera do të mbeten në fuqi

“Nuk kemi raste me virusin e ri”, Komiteti Teknik në konferencë për mediat: Ora policore dhe masat e tjera do të mbeten në fuqi

Komiteti Teknik i ekspertëve për COVID-19 ka folur për situatën e pandemisë për dy javët[Read More…]

Flet Prof. Servet Pëllumbi: Ku jemi 30 vjet pas komunizmit? Një analizë mbi shprehjen “Shqipëria nuk bëhet” dhe a “e bëjnë” dot të njëjtat parti të mëdha me liderë të dështuar?

Flet Prof. Servet Pëllumbi: Ku jemi 30 vjet pas komunizmit? Një analizë mbi shprehjen “Shqipëria nuk bëhet” dhe a “e bëjnë” dot të njëjtat parti të mëdha me liderë të dështuar?

Profesor Servet Pëllumbi, edhe pse i tërhequr nga politika aktive, e ndjek me vëmendje skenën[Read More…]