NGA AVROFITA HYSAJ
Me këto taksa që po i vendosin sektorit të ndërtimit,Ku është përfitimi që do të ken qytetarët vlonjat  . Asnjë pallat ska për tu bërë më në Vlorë,  çmimi për metër katror do shkojë 5000 euro në Babicë. Llogariteni vetë sa do vejë në Vlorë.
Dikur paguhej 4% taksë mbi vlerën e kostos së investimit.
Tani do paguhet: 8% taksë mbi vlerën e shitjes (në bazë çmimit të referencës) + 3% për të pastrehët.
Pra të dashur lexues, po keni shtëpi mbajeni fortë, nëse nuk keni shtëpi, fati juaj…ik blini shtëpi në Memaliaj, se në Vlorë i vini anës😉
Ose ose…i thoni Faleminderit NSHP dhe merrni ndonjë tender që të bëni ndonjë lekë xhepi e kismet pastaj për shtëpi.
Sqarim: Kjo vlen për ndërtuesit nga Vlora, se ndërtuesve si Vlora Marinë që vijnë nga jashtë Bashkia u merr asnjë lekë dhe asnje llij takse nuk u kërkon.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*