Historia vazhdon nga Ergys Alushi

8 gusht 1973

Vdes në Jugosllavi

Ardhja e tij në Vlorë bashke me Liri Gegën shenoi fillimin e vellavrajes në qytet. Si në asnje aytet tjeter në Shqiperi.

Vlora nuk do të ishte më e qetë. Lufta e brendshme shpertheu fuqishem dhe dhunshëm

Partia Komuniste kerkonte të merrte në kontroll Vloren dhe ia arriti me terrorin e Mugoshës dhe Gegës

Historia vazhdon…

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*