Dy vëllezër binjakë vdiqën, të premten më 26 korrik, pasi u braktisën në makinë për më shumë se tetë orë në diell.  beri të ditur  Policia e Nju Jork .

Mësohet se në bordin e makinës Honda Accord dy vogëlushët i kishte lënë Babai i tyre Juan Rodriguez ,ai kishte parkuar makinën e tij rreth orës 8-00 të mëngjezit në vëndin e parkimit ne Bronx dhe pas kësaj ishte prezantuar në punë në spitalin e shoqatës së veteranëve dhe 8 orë më vonë mbaroi turnin e punës duke harruar kështu dy vogëlushët në makinë. Termometri shënonte një nga ditët më të nxehta qysh prej viteve 80  sipas metereologve kombëtar amerikan. Mjeku ligjorë do të percaktoj shkakun e vdekjes së fëmijëve, tha policia e cila gjithashtu njoftoi se dy binjakët të identifikuar me emrat Mariza dhe Phoenix Rodriguez  u gjetën pa ndjenja dhe nuk i reaguan ekipit mjeksorë .

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*