Ndonëse nuk e vazhdon më aktrimin, Rudinën tek filmi “Dy herë mat” me siguri të gjithë e mbani mend.

Nëse nuk ju kujtohet, por ju risjellim shprehjen që u bë hit nga kyfilm:

Dua edhe akullore, edhe çokollatë”.

Por si duket “Rudina” pas kaq shumë vitesh?

Aktorja Manjola Begolli mbaroi studimet për ekonomik dhe sot është një biznesmene.

Manjola Begolli (vajza shahiste); ne kinokomedine ku me humorin e saj godet mendjemadhesine, mbivleresimin e aftesive vetjake dhe mosbesimin per arritjet ne punen shkencore te njerezve te bazes, te cilet me modestine kembenguljen dhe pasionin per profesionin per shkencen, arrijne rezultate pozitive.

Ajo  u rikthyer sërish në ekran, kur u bë pjesë e emisionit ‘Shiko kush luan’.

ImageImageImage

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*