Mesfushori i Interit: “Më pëlqen të luaj kundër ekipeve të forta si janë Bianconerët. Këtë vit na mungonte paksa pjekuria, por ne kemi nevojë për të arritur qëllimin e Ligës së Kampionëve “

Për Radja Nainggolan  të sfidosh Juventusin ka një shije të veçantë: “Gjithmonë ka qenë një ndeshje e veçantë për mua sepse më kanë kërkuar në të kaluarën dhe pastaj asgjë nuk është bërë”, shpjegoi mesfushori i Interit tek mikrofonat e DAZN. Më pëlqen të luaj kundër ekipeve më të forta për t’u përpjekur t’i mund, është diçka që unë kam pasur gjithmonë në mendje. Bardhezinjtë kanë qenë ekipi për të mundur për shumë vite dhe mendoj se të gjithe

do të dëshironin t’i mundënin ata. Për ne kjo është një ndeshje e rëndësishme për të arritur qëllimin tonë “.

OBJEKTIVAT

 Belgu arriti  në verën e kaluar te Inter, gjatë këtij sezoni u godit nga demtimet: “Shpresoj që të mos ketë më probleme dhe të përmirësohet fizikisht. Shpresoj që tifozët e Interit të shohin Nainggolan më të mirë. Ne duhet të arrijm qëllimin e Championsit, kemi bërë një udhëtim të rëndësishëm, edhe pse me disa vështirësi dhe episode që kanë dëmtuar të gjithë. Kishte mungesë pjekurie për të ndryshuar kursin dhe për të ringriturë menjëherë pas një periudhe të keqe. Në ndeshjen e fundit të grupit të Ligës së Kampionëve, për shembull, ishte e mjaftueshme për të fituar. Dhe pastaj pas këtij zhgënjimi, arritën rezultate negative “.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*