Një grup kriminal shqiptar është shkatërruar në Firence të Italisë.

Gjatë operacionit janë shkatërruar gati 280 kg drogë, mes tyre  6 kg kokainë e 275 kg marijuanë.

Baza e magazinimit të kokainës ishte në Firenze ku shitej me shumicë.  Ndërsa marijuana trafikohej përmes detit nga Shqipëria në Itali e më pas shpërndahej në qytete te ndryshme italiane.

Operacioni u përshëndet dhe nga ministri i Brendshëm, Mateo Salvini.

Mirenjohës forcave të policisë dhe autoriteteve. Falë tyre dita nis me një pastrim të mirë”.

Flitet për 10 te arrestuar dhe operacioni u ndërmor ne Firenze, Roma, Milano  Siena, Prato, Parma e Varese.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*