Italia dridhet nga veriu në jug, me tërmete në Trentino dhe Potentino. Një tërmet me madhësi 3.1 është regjistruar në provincën e Potenza, siç raportohet nga Ansa, me epiqendrën e saj në Muro Lucano, në një thellësi prej shtatë kilometrash.

Nuk raportohen dëme materiale

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*