"Jam shumë i lumtur"
Mbrojtësi do të kryejë ekzaminimet mjekësore nesër para se të nënshkruajë një pesëvjeçar me Bianconerët

Pas disa javësh pritje - nuk ishte e lehtë për të gjetur marrëveshjen mes Juventus dhe Ajax - Matthijs De Ligt ka mbërritur më në fund në Torino. Mbrojtësi holandez u ul në aeroportin e Caselles në orën 10.10 (me shumë tifozë të pranishëm) dhe nesër ai do të kryejë ekzaminimet mjekësore para nënshkrimit të kontratës pesëvjeçare me Bianconerët. Kompania holandeze do të marrë një total prej 75 milionë duke përfshirë shpërblimet ndërsa 19-vjeçari do të fitojë 7.5 milionë, por me shpërblimet paga e tij do të arrijë 12 milionë. "Unë jam shumë i lumtur që jam këtu", fjalët e para të De Ligt iu drejtuan mbështetësve të Zonjës nëpërmjet një mesazhi eksitim të lëshuar nga Juventusi.

Juventusi që shënon një grusht shteti të madh tregu, sepse ai do të ketë një lojtar tashmë në mesin e më të fortëve në botë në rolin e tij pavarësisht nga mosha e tij e re. Një vit pas blerjes së Cristiano Ronaldos, Madama më tej e zbukuron trëndafilin e saj me një tjetër xhevahir që të përpiqet të bëjë fitmin e Ligës së Kampionëve që pritet në këto an për 23 vite 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*