Shpesh mund t’iu ketë ndodhur që keni shumë etje, por edhe pas disa gotave me ujë, sërish ndjeni etje. Për të evituar këtë problem më poshtë ju tregojmë 5 zgjidhje që duket se janë mjaft efikase për këtë problem.

1-Pini një gotë lëng limoni në mëngjes me një lugë mjaltë brenda.

2-Pini sa më shumë ujë që të qëndroni të hidratuar. 2 litra në ditë janë nevojë e trupit.

3- Përpiquni të konsumoni çamçakëz pa sheqer sepse do ndjeni menjëherë përmirësim.

4-Shpëlani gojën me ujë të ngrohtë dhe kripë.

5-Hani më shumë ushqime me përmbajtje pikante.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*