Nga Brunilda Tafili

Tottenham-Liverpool, ishte e qartë. Jo nje finale shumë spektakolare, plot tension dhe e varfër në futbollin e vërtetë. Dhe kështu,  spektaklin në fushë e ka dhuruar  Kinsey Wolanski, aka Kinsey Sue. Deri në orën 21.30 e mbrëmjes  u bë mbretëresha e sotme e internetit.

Në Instagram, në fakt, modelia ka parë papritur rritjen e saj të popullaritetit në mënyrë eksponenciale pas skenës Wanda Metropolitano. Perkthyer: numri i ndjekësve të saj, të gjitha të lidhura me Madridin ose të pranishëm në stadium, shpërtheu në vetëm disa orë.

Sot, Wolanski ka më shumë se 2 milionë pasues. më, shumë. Sidomos në qoftë se ne e konsiderojmë se deri dje ajo kishte “vetëm” 300 mijë, një numër i rëndësishëm, por sigurisht jo i krahasueshëm me atë që arriti pas pushtimit në Tottenham-Liverpool.

Me pak fjalë, një mision i kryer dhe fitoi popullaritet. Dhe prandaj është normale që sot Wolanski mburret me ndërmarrjen e Madridit në profilin e vet, duke postuar një fotografi të pushtimit të shoqëruar nga një titull ironik dhe provokues kundër një ndalimi Harry Winks:

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*