Çdo person që i pëlqen shumë pijet energjike duhet të mësojë ti reduktojë pasi shkaktojnë dëme serioze në organizëm.

Shkencëtarët kanë paralajmëruar se personat që konsumojnë dy pije të mëdha në një orë mund të sëmurin zemrën e tyre.

Ato rrisin presionin e gjakut dhe ndikojnë në ritmin e zemrës. Ndër të tjera, studiuesit shpjeguan se problemi nuk qëndron tek kafeina, por tek përbërësit e tjerë.

Studimi u realizua nga “University of the Pacific” dhe zgjati disa ditë pasi u përfshinë 34 vullnetarë që të testonin rrezikun e pijeve energjike në trupin e njeriut.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*