Të paktën tre diplomatë turq u vranë nga një atentat me armë zjarri në kryeqytetin kurd të Irakut Erbil, thanë dy zyrtarë të sigurisë për Reuters.

Njerëz të armatosur të panjohur hapën zjarr në një restorant ku diplomatët po drekonin, dhe qëlluan për vdekje të paktën tre prej tyre.

Konsulli Hakan Karaçay nuk ishte në restorant kur ndodhi sulmi.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*