Prej disa ditësh në vendin tonë kanë mbizotëruar vranësirat dhe reshjet e shiut.

Thuajse në të gjithë vendin pati ulje të ndjeshme të temperaturave dhe të gjithë menduam të anulonim pushimet.

Por jo, “Meteoalb” jep lajmin e mirë për të gjithë.

Sipas tyre temperaturat do të pësojnë një rritje me 2-3 gradë.

Reshjet e shiut do të jenë prezente vetëm në zonën Juglindore, por edhe aty në sasi të vogla.

Temperaturat do të luhaten nga 11 gradë paradite, deri në 31 gradë në kulmin e vapës.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*