Britania është përfshirë nga temperatura të larta dhe duket se qytetarët e ka pasur të vështirë t’i përballojnë këto temperatura rekord.

Ata u përpoqën me të gjitha mënyrat t’i bënin ballë dhe çmenduria e tyre nuk ka fund. Me freskuese me vete apo edhe të zhveshur në mjetet e transportit publik, fotot e britanikëve po bëjnë xhiron e botës.

Raportohet se temperaturat dje në shtetin ishullor kanë arritur në 37.7 gradë celcius.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*